anime download, drama dorama download
Strony: 1 [2] 3 4 ... 9
Drukuj
Autor W±tek: Cosplay  (Przeczytany 52008 razy)
PhoenixDelte
Helperzy
Aktywny użytkownik
*****
P³eæ: Mê¿czyzna
Wiadomo¶ci: 174


1566176
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #15 : Maja 02, 2009, 15:28:41 »

Ja bym się przebrał za Gintokiego ale strój jego kosztuje 170 zł + koszty wysyłki 150 zł ^_^" czyli mimo wszystko 320 zł ^_^" więc serce mi krwawi przez takie coś.
Zapisane
doji_mozg
Administrator
Zaawansowany użytkownik
*****
P³eæ: Mê¿czyzna
Wiadomo¶ci: 267


1414213 doji_mozg
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #16 : Maja 02, 2009, 15:38:51 »

a może samemu coś uczyć? Cosplay to przede wszystkim własnoręczna robota, a nie kupowanie... ^^''
Zapisane
PhoenixDelte
Helperzy
Aktywny użytkownik
*****
P³eæ: Mê¿czyzna
Wiadomo¶ci: 174


1566176
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #17 : Maja 02, 2009, 15:49:18 »

niby tak niby nie Jêzyk a z szycia nie jestem dobry. i raczej bym takiego kimona nie uszyÅ‚ jaki nosi Gintoki :>
Zapisane
Sasu
Nowy użytkownik
*
P³eæ: Kobieta
Wiadomo¶ci: 17



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #18 : Maja 02, 2009, 16:30:51 »

Wiele osób nie umie dobrze szyć.. =='

Nie rozumiem dlaczego wciąż większość jest przeciwna kupowanym strojom. Przecież tak oko cieszy kiedy widzi się ludzi przebranych za popularne postacie. Zresztą zauważam coraz więcej kupowanych strojów i peruk na konwentach. Wygląda to naprawdę bosko ^^
Zapisane
lili
ProwadzÄ…cy
Nowy użytkownik
*
P³eæ: Kobieta
Wiadomo¶ci: 38


794695 lili-cymrianka
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #19 : Maja 02, 2009, 16:41:44 »

A perukę zrobisz sama? To tylko kupowane... ale są stroje które latwo uszyć... no i w końcu są od tego krawcowe?
Zapisane

"Shining ray! Find your brand new way
a never ending journey to be together"
"Przestępczość towarzyszy nam od zawsze, więc skoro nie można się jej pozbyć, niech to przynajmniej będzie przestępczość zorganizowana"
                                                Havelock Vetinari
doji_mozg
Administrator
Zaawansowany użytkownik
*****
P³eæ: Mê¿czyzna
Wiadomo¶ci: 267


1414213 doji_mozg
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #20 : Maja 02, 2009, 16:54:50 »

Moim zdaniem cosplay to nie konkurs na to, kto wiÄ™cej zapÅ‚aci za strój na ebayu, ale na to, kto lepiej umie sobie poradzić ze zrobieniem stroju. OczywiÅ›cie, elementy można kupić, jednak prawdziwa sztuka żeby je zÅ‚ożyć we wÅ‚asny strój U¶miech.
Zapisane
lili
ProwadzÄ…cy
Nowy użytkownik
*
P³eæ: Kobieta
Wiadomo¶ci: 38


794695 lili-cymrianka
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #21 : Maja 02, 2009, 17:01:04 »

Akutar cosplay który chcialabym zrobić nie jest dostępny na Ebayu.... a do jasnej ciasnej jak ja mam zrobić wzorki na tej sukience? Znajdźcie mi sposób na zrobienie wzoru slońc?
Zapisane

"Shining ray! Find your brand new way
a never ending journey to be together"
"Przestępczość towarzyszy nam od zawsze, więc skoro nie można się jej pozbyć, niech to przynajmniej będzie przestępczość zorganizowana"
                                                Havelock Vetinari
Sasu
Nowy użytkownik
*
P³eæ: Kobieta
Wiadomo¶ci: 17



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #22 : Maja 02, 2009, 17:04:54 »

Tak raz zaniosłam materiał do krawcowej i tak uszyła ,że po prostu tylko się pociąć. Ja wcale nie twierdzę ,że to konkurs na to kto więcej zapłaci za strój no bez przesady. Kupowanie stroju też nie jest takie proste. Zwłaszcza ,że nie wszystkie rozmiary są dobre, no i trzeba troche zaoszczędzić na takie cudo. Mimo wszystko bardziej wole jak ktoś ubierze się w strój z ebay'a niż założy na siebie karton albo sukienke komunijną ;]
Zapisane
PhoenixDelte
Helperzy
Aktywny użytkownik
*****
P³eæ: Mê¿czyzna
Wiadomo¶ci: 174


1566176
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #23 : Maja 02, 2009, 19:22:03 »

Szczerze jak ja patrzyłem na strój jaki ja chce to mnie same koszty wysyłki zmiażdżyły kosztowały tyle samo co strój praktycznie. Więc to nie jest takie fajne. Choć myślę że pogadam z jakimś krawcem ile by kosztowało taki strój uszyć XD
Zapisane
May
Moderator
Użytkownik
*****
P³eæ: Kobieta
Wiadomo¶ci: 55


NEWSholic ;3

7280668
Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #24 : Maja 02, 2009, 19:36:56 »

Mimo wszystko bardziej wole jak ktoś ubierze się w strój z ebay'a niż założy na siebie karton albo sukienke komunijną ;]
to jakaś aluzja do kartonów-Gundamów była? xD
Zapisane

MAL/last.fm

AI NANTE, KIMI NASHI JA IMI NAI YO IKIRARENAI...
Abarai
Aktywny użytkownik
***
P³eæ: Mê¿czyzna
Wiadomo¶ci: 140


2382611
Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #25 : Maja 02, 2009, 22:08:42 »

Jak dla mnie zaniesienie do krawcowej= kupowanie na ebaju . Osobiście na sam konkurs cosplayu wybieram sie dopiero w przyszłym roku , mam jakiś niesmak do samego konkursu .

PhoenixDelte ten pan ? http://img208.imageshack.us/img208/9268/gintoki5si.gif strój nie jest trudny , rozłóż go na czynniki pierwsze , poszukaj znajomej(znajomego ) , który zna sie na szyciu i posłuzy pomocą . Jezeli przykroi Ci strój razem z Tobą , pokaze gdzie zszyć , a Ty sobie usiądziesz i bedziesz szyc - to będzie to Twój strój ! zrobiony własnoręcznie ! Wzory mozesz namalować farbą akrylową do tkanin .
Krawcowa zedrze z Ciebie jak za wodę na pustyni . A i często nie poradzi sobie z nietypowym ciuchem .

Jeśli znasz angielski - szukaj pomocy tu : http://www.cosplay. com , poza tym tu widać jak rózni ludzie zrobili ten cosplay . Ebajowe kostiumy czasem mają bardzo mało wspólnego z rzeczywistym kostiumem .
Szukaj również tutoriali do szycia , chocby na stronach typu http://www.wizaż.pl .
Jak znasz podstawy szycia - uszyjesz niemal kazdy strój z małymi wyjątkami . Suknie moga być trudniejsze ze względu na gorsety , miseczki , ewent. szkielety sukien . A reszta to pomoc na google, forach i od znajomych ^____^

lili Jakie sÅ‚onka ? Rzuc fotkÄ… kostiumu , zrobimy burzÄ™ mózgów i pomyslimy  U¶miech
Zapisane
PhoenixDelte
Helperzy
Aktywny użytkownik
*****
P³eæ: Mê¿czyzna
Wiadomo¶ci: 174


1566176
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #26 : Maja 03, 2009, 00:39:41 »

Szczerze najgorsze jest to że nikt z moich znajomych szyć nie umie Jêzyk wiÄ™c odpada. Hmm co do samego stroju gintokiego to zdajÄ™ siÄ™ że jest Å‚atwy. Ale uszyć kimono + kubraczek to już nie jest taka Å‚atwa piÅ‚eczka. WolaÅ‚ bym wydać 100zÅ‚ krawcowej niż siÄ™ bawić i po drodze dorobić sobie parÄ™ dziurek w palcach xD
Zapisane
Abarai
Aktywny użytkownik
***
P³eæ: Mê¿czyzna
Wiadomo¶ci: 140


2382611
Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #27 : Maja 03, 2009, 01:21:19 »

No to już zależy co wolisz U¶miech Ale szycie jest fajne Chichot
Zapisane
PhoenixDelte
Helperzy
Aktywny użytkownik
*****
P³eæ: Mê¿czyzna
Wiadomo¶ci: 174


1566176
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #28 : Maja 03, 2009, 10:26:28 »

Ja Abarai nie umiem szyć więc jak ja bym to zrobił to nawet by to nie wyglądalo jak strój XD
Zapisane
Abarai
Aktywny użytkownik
***
P³eæ: Mê¿czyzna
Wiadomo¶ci: 140


2382611
Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #29 : Maja 03, 2009, 14:16:29 »

Wiesz , jak masz chęci to mozesz podręczyć babcię , mamę , koleżankę Chichot
 Jesli juz kupować , to chyba lepiej ebay albo sprawdzona krawcowa . tzn taka która sobie porazdi z projektem . Osobiscie to takie rzeczy jak kimona bym nie dawaÅ‚ do krawcowych , bo je siÄ™ inaczej szyje niż europejskie szlafroki . Ale np. suknie , mundury -jak najbardziej .
« Ostatnia zmiana: Maja 03, 2009, 14:22:29 wys³ane przez Abarai » Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 ... 9
Drukuj
Skocz do: