anime download, drama dorama download
Strony: [1] 2
Drukuj
Autor Wtek: System Rezerwacji  (Przeczytany 14207 razy)
Natan
Organizator
Aktywny użytkownik
*****
Pe: Mczyzna
Wiadomoci: 128


MajnŁolg

734978
Zobacz profil
« : Kwietnia 06, 2009, 19:02:20 »

Jako że zamierzamy wypróbować nasz pomysł związany z rezerwacją wejściówek, zapraszamy na nasze forum, gdzie jest on dokładnie opisany. Czekamy na wasze sugestie i komentarze w tym temacie: http://forum.natcon.pl/index.php?topic=44.0
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 08, 2009, 13:21:21 wysane przez doji_mozg » Zapisane

lili
Prowadzący
Nowy użytkownik
*
Pe: Kobieta
Wiadomoci: 38


794695 lili-cymrianka
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #1 : Kwietnia 06, 2009, 23:58:18 »

A można by zrobić coś takiego jak zrobili na Magni... czyli rezerwacja sleepów ale dla grup zorganizowanych? Powiedzmy takich powyżej 15 osób?
Zapisane

"Shining ray! Find your brand new way
a never ending journey to be together"
"Przestępczość towarzyszy nam od zawsze, więc skoro nie można się jej pozbyć, niech to przynajmniej będzie przestępczość zorganizowana"
                                                Havelock Vetinari
Natan
Organizator
Aktywny użytkownik
*****
Pe: Mczyzna
Wiadomoci: 128


MajnŁolg

734978
Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : Kwietnia 07, 2009, 09:44:41 »

Rozważamy taką możliwość, podczas pierwszego rzutu rezerwacji będzie checkbox "Czy byłbyś/byłabyś zainteresowany/-a rezerwacjami sleepów dla grup zorganizowanych?" do zaznaczenia, zależnie od zainteresowania i możliwości udostępnimy bądź nie, takie rezerwacje.
Zapisane

Isamo
Nowy użytkownik
*
Pe: Mczyzna
Wiadomoci: 5


4726436
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #3 : Kwietnia 08, 2009, 21:03:25 »

Wg. Mnie to dobry pomysł i jestem za rezerwacją sleepów xD
Zapisane
Maru
Organizator
Nowy użytkownik
*****
Wiadomoci: 16


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #4 : Kwietnia 09, 2009, 13:42:56 »

Jestem za i przeciwny rezerwacji sleepów. Przeciw ponieważ są grupki które wesoło zarezerwują sobie sleep (nawet jak będzie trzeba 30 osób) po czym przyjedzie 10 i nikt się tym z orgów nie zainteresuje. Ponieważ skoro rezerwowali na 30 to po co komu liczyć ile przyjedzie, uzna się to za sprawę zamkniętą, no chyba, że wyznaczy się w takiej sytuacji osobę od kontroli ilości osób które podjęły rezerwację. Za jestem w momencie gdy sleepów będzie dużo, wtedy też połowę można przeznaczyć na rezerwację. I jak już rezerwacje, to taką może podjąć nawet jedna osoba, trzeba będzie tylko wyliczyć ile średnio osób zmieści się do jednego sleepa.
Zapisane
_Hideki_
Pomocnik Organizatorów
Użytkownik
*****
Pe: Mczyzna
Wiadomoci: 95


Osobisty taksówkarz MajnŁolga :P

4302652
Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #5 : Kwietnia 09, 2009, 15:06:36 »

na magni w zwyklej klasie wpisalo sie od nas ok 25 osob i byly duze luzy. jesli ktos by tego pilnowal, mozna wyliczyc ilosc ludzi i tego pilnowac, np. polaczyc dwie grupy czy wiecej, zeby ilosc osob byla odpowiednia. da sie to zrobic, ale pytanie brzmi, czy bedziemy dysponowac taka iloscia sleepow.
Zapisane
Kisara
Organizator
Użytkownik
*****
Pe: Kobieta
Wiadomoci: 84



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #6 : Kwietnia 09, 2009, 15:07:56 »

Jestem za i przeciwny rezerwacji sleepów. Przeciw ponieważ są grupki które wesoło zarezerwują sobie sleep (nawet jak będzie trzeba 30 osób) po czym przyjedzie 10 i nikt się tym z orgów nie zainteresuje. Ponieważ skoro rezerwowali na 30 to po co komu liczyć ile przyjedzie, uzna się to za sprawę zamkniętą,
Może dobrym pomysłem byłoby zostawić nie wiem z 2-3 takie sleepy "FREE SLEEP" i ewentualnie gdyby jeden z wcześniej zarezerwowanych był pusty (maks 10 osób w nim) można ich oddelegować do takiego free.
Tyle, że to wymagałoby dobrej organizacji i jakiś org musiałby chodziś i sprawdzać sleepy, co akurat nie jest zbyt trudne.
A rezerwację sleepów popieram obiema rękoma Mrugnicie
Zapisane

"Yeah, the world is still sleepin' while I keep on dreaming for me
And their words are just whispers and lies that I'll never believe."
Maru
Organizator
Nowy użytkownik
*****
Wiadomoci: 16


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #7 : Kwietnia 09, 2009, 15:09:59 »

Pytanie brzmi, jaką szkołą będziemy dysponować ^^ Co do dokładania, jestem za rezerwacją miejsca nawet w przypadku jednej osoby i za powstanie stanowiska osoby odpowiedzialnej za pilnowanie ilości osób na sali. Ładnie się to może pokryć z przepisami przeciw pożarowymi, czyli ilością osoby na m2 w pomieszczeniu z jednym wyjściem ^^
Zapisane
koji
Organizator
Aktywny użytkownik
*****
Pe: Mczyzna
Wiadomoci: 144


Koji Weregesu

4093245
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #8 : Kwietnia 09, 2009, 15:14:14 »

Ponieważ skoro rezerwowali na 30 to po co komu liczyć ile przyjedzie, uzna się to za sprawę zamkniętą, no chyba, że wyznaczy się w takiej sytuacji osobę od kontroli ilości osób które podjęły rezerwację.

na Magnifi trzeba było zrobić listę osób i podać ją później orgom w celu przedstawienia jak to wygląda. W moim sleepie którego byłem opiekunem było 27osób i było luźno, w celu zapewnienia komfortu uczestnikom można poza listą zrobioną na konwencie prosić o podesłanie danych osób które w owej grupie mają być. Myślę że w zależności od sal grupa powinna mieć minimum te 20osób w innym przypadku można zapewnić miejsce w roomie z inną grupą.
Zapisane
nekoxkitty
Nowy użytkownik
*
Wiadomoci: 6


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #9 : Kwietnia 09, 2009, 23:54:24 »

Na magni oprócz zarezerwowanych sal było dużo normalnych sleepów i jedna wielka cała sala gimnastyczna. U nas w sleepie były wielkie luzy i to był dużo plus tegorocznego magni.
Zapisane
FenixXx
Zaawansowany użytkownik
****
Pe: Mczyzna
Wiadomoci: 272


Dumny Zoboczeniec d>.<b

4798652
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #10 : Kwietnia 12, 2009, 12:29:11 »

Niezależnie od wielkości pomieszczenia, gdy jest przedpłata na te 20 osób to nie widzę problemu jak nie przyjechały, bo za miejsce zapłaciły, i można poprosić takową grupę o przygarnięcie paru osób z innego gdy jest tam ciasno.

Rezerwacja grupowa jest jak najbardziej fajna, we własnym gronie lepiej się śpi i nie ukrywajmy pewniej, jedyne co to lekkie ograniczenie poznawania innych Chichot a zwłaszcza ich odgłosów wydawanych przez sen.

No każda sala nie jest równa, zależnie od szkoły będą one różnych wielkości i głupio by grupa np 10 osobowa dostałą sale na 30...  bo ich nie przyjechało.

Wszytko zależy też od ilości osób które będą dopuszczone do brania udziału, bo można zrobić luźniej a tak samo dobrze się bawić, a 1 sala więcej może rozluźnić sporo.

Prawda taka że ja nie mam zamiaru spać Chichot Ale miło by było rzeczy zostawić i wiedzieć że one tam będą jak wrócę po nie po paru godzinach:D Jak będzie wszytko OK to i kompa może przywiozę z kupą anime i gier Umiech

No i gdy byłem w UK na konwencie znalazł się tam ciekawy system dla no-lifów czyli były 2 pokoje  gdzie zostawiało się rzeczy z karteczką przyczepioną z nickiem lub imieniem i nazwiskiem, a po terenie chodziło 4 panów w czerwonych czapeczkach ze śmiesznym aniołkiem na niej, i gdy ktoś coś chciał z pokoju to się zgłaszał do nich, było t bardzo duże obciążenie dla nich ale organizacja tego bardzo ułatwiała życie dla tych mało żyjących a bawiących się.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 12, 2009, 13:01:55 wysane przez FenixXx » Zapisane

      
Isamo
Nowy użytkownik
*
Pe: Mczyzna
Wiadomoci: 5


4726436
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #11 : Kwietnia 12, 2009, 15:16:21 »

FenixXx Dobry pomysł ale wątpię żeby w Polsce wypalił.
Zapisane
FenixXx
Zaawansowany użytkownik
****
Pe: Mczyzna
Wiadomoci: 272


Dumny Zoboczeniec d>.<b

4798652
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #12 : Kwietnia 12, 2009, 15:52:24 »

Ale te pokoje były już tak całkowicie poza sleeping roomem Mrugnicie

Wiesz i ktoś kiedyś musi być przodownikiem w czymś Chichot
Zapisane

      
lili
Prowadzący
Nowy użytkownik
*
Pe: Kobieta
Wiadomoci: 38


794695 lili-cymrianka
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #13 : Kwietnia 13, 2009, 15:03:46 »

Trzeba iść z duchem czasu... Taki pokoik do zostawiania swoich rzeczy to dobry pomysł. Są nam znane osoby, które prawie cały konwent przeskaczą a do sleepa czy swoich rzeczy pozostawionych w nim zaglądają tylko raz (o ile wpadną) Nie zawsze jest w sleepie ktoś, kto by przypilnował.

Co do rezerwacji sleepów: wyznaczyć jedną osobę, która będzie się zajmowała rozmieszczaniem grup po sleepach i sprawdzaniem czy ilość ludzi w nich się zgadza. Zbierałaby ona na początku listy z osobami i rozlokowywała je po pokojach, łączyłaby grupy mniejsze, aby te 10-15 osób nie zajmowało jednej klasy tylko powiedzmy dwie takie grupki. I najlepiej żeby była ona jakoś oznaczona.
Zaś osoby które miałyby dostęp do pokoju z rzeczami byłyby podległe albojednej osobie która funkcjonowałaby w tej grupie albo pod Rezeratora sleepów.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 13, 2009, 15:10:51 wysane przez lili » Zapisane

"Shining ray! Find your brand new way
a never ending journey to be together"
"Przestępczość towarzyszy nam od zawsze, więc skoro nie można się jej pozbyć, niech to przynajmniej będzie przestępczość zorganizowana"
                                                Havelock Vetinari
pusia
Helperzy
Nowy użytkownik
*****
Wiadomoci: 2


gÓpi fangirl


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #14 : Czerwca 02, 2009, 00:33:49 »

Sleepy dla grup to dobry pomysł, tylko zeby sie potem nie okazało ze wszystkie sale zarezerwowane a duża ilość "free" konwentowiczów nie ma gdzie spać. =P

A sala dla no-life'ów to, imo, genialny pomysł. Chichot
Sama rzadko sypiam na konwentach i moje rzeczy leżą sobie tylko gdzieś po kątach bez opieki. =P
Zapisane
Strony: [1] 2
Drukuj
Skocz do: