anime download, drama dorama download
Strony: 1 ... 5 6 [7]
Drukuj
Autor W±tek: Konwent - co? jak?  (Przeczytany 52367 razy)
Pieras
Nowy użytkownik
*
Wiadomo¶ci: 32



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #90 : Sierpnia 05, 2009, 09:59:17 »

Postanowiłem się dokształcić na temat cukrzycy/insuliny/urządzeniach wstrzykujących i czego sie dowiedziałem. Do wstrzykiwania używa się pomp insulinowych i w/w penów. Te pierwsze są strasznie drogie(nie wiem czy NFZ cos dopłaca) 5000zł za taki w miare porządny model, te drugie natomiast są po częsci refundowane przez NFZ i używane przez wielu cukrzyków, peny polskiej firmy można kupić w 100% na kase, więc nie powinno być osób zmuszonych do używania strzykawek, jednak owszem są takie sytuacje kiedy do tego dochodzi, robi to jednak lekarz i są to wyjątkowe sytuacje.
Zapisane
komarEX
Helperzy
Użytkownik
*****
P³eæ: Mê¿czyzna
Wiadomo¶ci: 77


Zobacz profil
« Odpowiedz #91 : Sierpnia 05, 2009, 10:46:59 »

Jak dochodzi do używania strzykawki, to są to przeważnie momenty, kiedy cukrzyk już leży na ziemi (mdleje). Wtedy nie czeka się na przyjazd lekarza tylko szuka się przy nim strzykawki i się go ratuje. Jak znajdzie się strzykawkę to razem z nią będzie insulina i obrazkowa instrukcja co i jak.
Zapisane
kozak127
Nowy użytkownik
*
P³eæ: Mê¿czyzna
Wiadomo¶ci: 12


Return of The Tiger


Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #92 : Sierpnia 05, 2009, 11:18:38 »

WiÄ™c tak. Jestem chory na cukrzycÄ™ typu I, i trochÄ™ znam siÄ™ na rzeczy Jêzyk
To co piszą Pieras i komarEX jest prawdą. Strzykawek używa się w momentach awaryjnych (pen się rozwali, wycisnąć resztę ampułki z insuliną itp.). Normalnie używa się penów (1cm igła) lub pompy (strasznie drogie). Z kolei nakłuwanie się w palec służy do mierzenia stężenia glukozy we krwi za pomocą glukometru (coś w kształcie komórki). Cukrzyk musi bawić się swoimi "zabawkami" co posiłek.
A teraz najważniejsze:
KIEDY CUKRZYK ZEMDLEJE NIE PODAJEMY MU INSULINY -> TO GO ZABIJE
Używamy glukagonu -> czerwone pudełko, wewnątrz jest instrukcja obrazkowa.
Cukrzyk mdleje z powodu zbyt niskiego stężenia glukozy we krwi, a insulina jeszcze je obniża... Mam nadziejÄ™ że pomogÅ‚em Du¿y u¶miech
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 05, 2009, 11:21:10 wys³ane przez kozak127 » Zapisane

Nasze życie nie należy do nas
Lecz do wszystkich istot które zginęły
Byśmy mogli żyć dalej...
komarEX
Helperzy
Użytkownik
*****
P³eæ: Mê¿czyzna
Wiadomo¶ci: 77


Zobacz profil
« Odpowiedz #93 : Sierpnia 05, 2009, 13:12:25 »

KIEDY CUKRZYK ZEMDLEJE NIE PODAJEMY MU INSULINY -> TO GO ZABIJE
Używamy glukagonu -> czerwone pudełko, wewnątrz jest instrukcja obrazkowa.
Sorry, myÅ›laÅ‚em, że to jest insulina Jêzyk
Zapisane
FenixXx
Zaawansowany użytkownik
****
P³eæ: Mê¿czyzna
Wiadomo¶ci: 272


Dumny Zoboczeniec d>.<b

4798652
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #94 : Sierpnia 05, 2009, 13:16:24 »

Taaa i byłby pierwszy trup konwentowy. Dlatego tez mówiłem że powinno się cos takiego zgłosić, na zagranicznych konwentach każdy musiał taka mała ankiete uzupełnić o dolegliwosciach i co wówczas robic.
Zapisane

      
Pieras
Nowy użytkownik
*
Wiadomo¶ci: 32



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #95 : Sierpnia 05, 2009, 13:38:51 »

A wÅ‚asnie bÄ™dzie coÅ› takiego jak na balconie tj. ekipa medyczna U¶miech?
Zapisane
kozak127
Nowy użytkownik
*
P³eæ: Mê¿czyzna
Wiadomo¶ci: 12


Return of The Tiger


Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #96 : Sierpnia 05, 2009, 14:49:11 »

Hmm, powinno siÄ™ zaÅ‚ożyć oddzielny temat, w którym każdy kto ma jakÄ…Å› chorobÄ™ wypowie siÄ™ co z nim (i innymi osobami z podobnÄ… chorobÄ…) robić w sytuacjach krytycznych - nie każdemu chce siÄ™ czytać "podrÄ™cznik hipochondryka" Jêzyk, a czasem na ekipÄ™ medycznÄ… może być za późno...

Taaa i byłby pierwszy trup konwentowy.
Przynajmniej polegÅ‚bym na polu chwaÅ‚y  Jêzyk
Zapisane

Nasze życie nie należy do nas
Lecz do wszystkich istot które zginęły
Byśmy mogli żyć dalej...
komarEX
Helperzy
Użytkownik
*****
P³eæ: Mê¿czyzna
Wiadomo¶ci: 77


Zobacz profil
« Odpowiedz #97 : Sierpnia 05, 2009, 15:08:19 »

Taaa i byłby pierwszy trup konwentowy.
Spoko Kozak to mój kolega irl. Pokazywał mi kiedyś co i jak, tylko myślałem, że w tej ampułce jest insulina. Co by w niej nie było to i tak podałbym dobrą. Nie sposób się pomylić, wystarczy wiedzieć, że wygląda to tak:
Zapisane
FenixXx
Zaawansowany użytkownik
****
P³eæ: Mê¿czyzna
Wiadomo¶ci: 272


Dumny Zoboczeniec d>.<b

4798652
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #98 : Sierpnia 05, 2009, 20:19:49 »

Hehe no a ja wiem jak się tym posłużyc Chichot kurs miedzynarodowego czerwonego krzyża i przebywanie w odziałach medycznych dało swoje, ale May tu za chwile wpadnie i zmasakruje temat...
Zapisane

      
Pieras
Nowy użytkownik
*
Wiadomo¶ci: 32



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #99 : Sierpnia 05, 2009, 20:54:37 »

Hmph ! "Konwent - co? jak?"! Wszystko na temat, no od biedy można by to przenieść to niedano powstaÅ‚ego tematu o chorobie ale... U¶miech (teraz to dopiero zaspamowaÅ‚em ale żeby nie bylo dla tych którzy planujÄ… aktywne życie nocÄ… zabierzcie instant kawki bo bufet pewno bedzie zamkniÄ™ty)
Zapisane
Micatee
Nowy użytkownik
*
P³eæ: Kobieta
Wiadomo¶ci: 29


何とかなるさあ。。。~♪(^ω^)


Zobacz profil
« Odpowiedz #100 : Sierpnia 06, 2009, 01:31:18 »

brr ja mdlejÄ™ na sam widok strzykawek x[ ...

heheh co do tematu, nie wiem czy ktoś już pisał, ale radzę wziąść łyżkę/widelec żeby nie było jak na magni, 1 łyżeczka do wymieszania zupki na 5 osób XD
Zapisane

さてさて何が、 出来るかな~~
oxikinejito
Go¶æ


Email
« Odpowiedz #101 : Listopada 09, 2009, 04:21:19 »

A tak ten diabełek pewnie wszystkich wprowadza w błąd ale to taki mÄ‚Å‚j znak rozpoznawczy. 
Z wykształcenia jestem kosmetologiem i na forum dla kosmetyczek tez wstawiam diabełka. 
Nic Basiu nie szkodzi,zdarza się.Tak samo jak Ty bym to odebrała.
Zapisane
Strony: 1 ... 5 6 [7]
Drukuj
Skocz do: