anime download, drama dorama download
Strony: [1]
Drukuj
Autor W±tek: <a psik> -"Na zdrowie" czy "i tak umrzesz"? :]  (Przeczytany 7259 razy)
Japguy
Aktywny użytkownik
***
P³eæ: Mê¿czyzna
Wiadomo¶ci: 110


∩( ・ω・)∩

1378837
Zobacz profil WWW Email
« : Sierpnia 04, 2009, 11:48:24 »

Witam

Temat dla mnie dosyć ważne, a może i komuś się jeszcze przyda:]

Mianowicie jestem chory:/
OPIS CHOROBY xD
z nosa Niagara, przed oczami majaki, temperatura między 37,5 a 39 stopni i oczywiście kichanie, kaszlenie itd itp. wszystkie te przyjemności które ludziom towarzyszą jak ich tzw. r o z ł o ż y :]
KONIEC OPISU CHOROBY

Więc moje pytanie:
Do Natconu 4 dni. Podzielcie się proszę swoimi sposobami na wyzdrowienie, lub chociaż przytłumienie choroby na tyle żeby móc iść na konwent:]
Co zażywać?A może właśnie nie przesadzać?
Co jeść? Jakaś dieta, czy może lepiej coś co mi dostarczy energii i witamin?
Witaminy; jakie, ile?
Siedzieć w domu, czy właśnie lepiej np. na balkonie(takim przez "k" xD)?

PS. Żaden odpoczynek nie wchodzi w grę bo pracuję cały tydzień od 6 do 14 :/

(jak admin uważa ze ten temat to przesada to proszę o wywalenie tematu i info na PW)

Zapisane



"Men can't win against a women in argument.
Men are all handicaped, coz we have a need to make sense" - Chris Rock
Pieras
Nowy użytkownik
*
Wiadomo¶ci: 32



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #1 : Sierpnia 04, 2009, 12:04:40 »

Yare, yare... Przygotuj siÄ™ teraz na niagare rad:

Ubieraj sie odpowiednio do pogody, nie używaj klimatyzacji, popijaj ciepÅ‚e herbatki z cyntrynkÄ… i miodem, zaopatrz siÄ™ w Aspirn C(nie wiem czy to nie na recepte), hmm... co tam jeszcze, a wÅ‚asnie jak już pisaÅ‚em pij Rumianek, kup sobie jakieÅ› krople do nosam. Co do diety grypy żoÅ‚Ä…dkowej nie masz wiÄ™c tutaj moge Ci tylko polecić owoce(najlepiej cytrusowe i jabÅ‚ka) i jak już Fenixx powiedzial jogurciki U¶miech.
Zapisane
kozak127
Nowy użytkownik
*
P³eæ: Mê¿czyzna
Wiadomo¶ci: 12


Return of The Tiger


Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #2 : Sierpnia 04, 2009, 12:26:28 »

Leki przeciwbólowe świetnie zbijają gorączkę, a na grypę żołądkową nie ma jak mocna (90%) nalewka z coca-colą -> przeczyści i spokój  Mrugniêcie. Ponadto nalewka + polopiryna i do łóżka (nalewka 1h przed polopiryną) -> wypocisz to całe choróbsko w 2 dni Jêzyk

EDIT:
@komarEX: sprawdzone niezliczoną ilość razy na sobie i znajomych -> ale napisałem "do łóżka" Jêzyk
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 04, 2009, 12:48:10 wys³ane przez kozak127 » Zapisane

Nasze życie nie należy do nas
Lecz do wszystkich istot które zginęły
Byśmy mogli żyć dalej...
komarEX
Helperzy
Użytkownik
*****
P³eæ: Mê¿czyzna
Wiadomo¶ci: 77


Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : Sierpnia 04, 2009, 12:41:38 »

Ponadto nalewka + polopiryna i do łóżka
Alko z lekami... gz  Już gdzieÅ› ten wÄ…tek na tym forum poruszaÅ‚em.
Zapisane
Japguy
Aktywny użytkownik
***
P³eæ: Mê¿czyzna
Wiadomo¶ci: 110


∩( ・ω・)∩

1378837
Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #4 : Sierpnia 04, 2009, 13:02:14 »

moge Ci tylko polecić owoce(najlepiej cytrusowe i jabłka)
Jabłka? Od razu mam przed oczami Wolf and Spice i Horo *___*

@komarEX
W temacie konwenty co?jak? chyba, jak rozmawialiśmy o tym co brać ze sobą na konwent.
[edit]Sorry, to było o popijaniu Czegoś na ból głowy Red Bullem:]

@kozak127
Raz apap z piwem wymieszałem(przypadkowo właściwie, przez niemyślenie co robię) i chyba mam dosyć..ale owoce, yogurt + nalweka, taka dieta brzmi dobrze:]
Ale do łóżka jak mówiłem, mogę ale dopiero po robocie. Nie będę brał l4 i jechał na konwent. Miałbym kaca moralnego chyba. Albo choruję i nie wychodzę nigdzie aż wyzdrowieję, albo udaję że nie choruję i jadę na konwent...

PS. Od samego czytania o tym zaczyna mnie puszczać xD
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 04, 2009, 13:04:16 wys³ane przez Japguy » Zapisane



"Men can't win against a women in argument.
Men are all handicaped, coz we have a need to make sense" - Chris Rock
komarEX
Helperzy
Użytkownik
*****
P³eæ: Mê¿czyzna
Wiadomo¶ci: 77


Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : Sierpnia 04, 2009, 14:26:50 »

Polecam fervex. Prześpisz większość dnia, ale przynajmniej szybko wyzdrowiejesz. Mnie z grypy w 2 dni wyleczyło.
Zapisane
PhoenixDelte
Helperzy
Aktywny użytkownik
*****
P³eæ: Mê¿czyzna
Wiadomo¶ci: 174


1566176
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #6 : Sierpnia 04, 2009, 14:39:34 »

Polecam Rutinoscorbin dawkę uderzeniową. Mnie akurat boli gardło xD. Ja tak biorę po 5 XD To Drugie Herbata z cytryną ^_^ 3 Dużo leżeć w łóżku by wypocić chorobę. Możesz nawet od tej 15-xx leżeć w łóżku i oglądać TV. 4 idź do lekarza zawsze dowali jakimś antybiotykiem ktory wspomoże twoją walkę. 5 Wzmacniaj psyche mówiąc sobie że nie jesteś chory. Ja wykonuje polowe z tych rzeczy czyli punkt 1 2 4 i 5 XD i zdrowieje szybko
Zapisane
Death
Użytkownik
**
P³eæ: Kobieta
Wiadomo¶ci: 67


5229080
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #7 : Sierpnia 04, 2009, 14:52:48 »

Polecam herbatę z lipy z miodem i cytryną, gorące mleko z miodem i masłem (okropne ale dział), herbatkę z czarnego bzu, 3 razy dziennie po 2 tabletki witaminy C czy innego Rutinoscorbinu i może Gripex (ale to nie na wszystkich działa). No i herbata z rumem... tylko nie mieszaj wszystkich herbatek bo żołądek może nie wytrzymać ^_^...
Zapisane


Piekło nigdy nie jest tak ekscytujące jak wtedy, gdy skrywa się za twarzą anioła...
asanoki
Nowy użytkownik
*
Wiadomo¶ci: 5


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #8 : Sierpnia 04, 2009, 15:02:35 »

Na wczesne stadium zapalenia górnych dróg oddechowych lub zapalenia tchawicy, biorę:
Strepsils Intensive (konkretnie ten, inne co niczego siÄ™ nie nadajÄ…) + Gripex + Ascorutical Forte.
Długo spać pod grubym przykryciem.

Tylko to na mnie działa, ale tylko we wczesnym stadium (tzn. boli gardło, złe samopoczucie, ale nie ma jeszcze za bardzo kaszlu).
Zapisane

kozak127
Nowy użytkownik
*
P³eæ: Mê¿czyzna
Wiadomo¶ci: 12


Return of The Tiger


Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #9 : Sierpnia 04, 2009, 15:16:02 »

Mieszanie leków z alkoholem jest niebezpieczne, dlatego napisałem "nalewka 1h przed polopiryną". Nalewka ma zadanie:
- wyczyścić brzuch ze wszelkiego rodzaju ustrojstwa
- zmusić organizm do pracy
- wypocić organizm (jest to jeden z najszybszych sposobów pozbycia się choroby)
A polopiryna po 1h nie bÄ™dzie siÄ™ bezpoÅ›rednio mieszać z alkoholem, jej celem jest obniżenie gorÄ…czki i również zmuszanie organizmu do pocenia siÄ™. Tylko wtedy trzeba leżeć w łóżku  Niezdecydowany
Zapisane

Nasze życie nie należy do nas
Lecz do wszystkich istot które zginęły
Byśmy mogli żyć dalej...
Micatee
Nowy użytkownik
*
P³eæ: Kobieta
Wiadomo¶ci: 29


何とかなるさあ。。。~♪(^ω^)


Zobacz profil
« Odpowiedz #10 : Sierpnia 04, 2009, 16:08:50 »

co zadużo lekarstw to też nie zdrowo, ja polecam tylko mleko z miodem i cholinex, albo pastę wasabi xD Mi to ostatnio pomogło xD
Zapisane

さてさて何が、 出来るかな~~
Japguy
Aktywny użytkownik
***
P³eæ: Mê¿czyzna
Wiadomo¶ci: 110


∩( ・ω・)∩

1378837
Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #11 : Sierpnia 04, 2009, 18:40:50 »

Sąsiad chirurg fajna rzecz...poszedłem, chciał flaszką poczęstować którą od pacjenta dostał, ale jak powiedziałem że chcę tylko receptę na jakiś antybiotyk(z nalewki nici) to mi jeszcze na siłę chciał wcisnąć zwolnienie lekarskie z pracy...eh...Byłem 2 tygodnie temu 4 dni na zwolnieniu, więc teraz nie wypada mi. Jeśli jutro przeżyję to później już wyzdrowieję:]
Dzięki wszystkim bardzo za rady (choć z tego co widzę to będę musiał jedną kurację wybrać bo każdy co innego napisał:P)

Cześć z kuracji znam(chodzi mi o te z nalewką i wiem że herbatki i mleko z masłem i miodem[ble >_<] jest dobre), tak że zastosuję się i życzcie mi zdrowia, mam nadzieję że temat też się komuś jeszcze przyda, bo choroba lubi ludzi przed konwentem łapać niestety, a szkoda tracić z takich błahych powodów.

Idę herbatkę wypić, witaminę C przyswoić i spać do łóżka puki mogę:]

Jeszcze raz wszystkim serdecznie dziękuję za dobre rady ^^
Widać że to co mówią o mangowcach to prawda : że serca mają prawie tak wielkie jak oczy xD
(sam jestem jednym w końcu;])
Zapisane



"Men can't win against a women in argument.
Men are all handicaped, coz we have a need to make sense" - Chris Rock
FenixXx
Zaawansowany użytkownik
****
P³eæ: Mê¿czyzna
Wiadomo¶ci: 272


Dumny Zoboczeniec d>.<b

4798652
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #12 : Sierpnia 04, 2009, 20:18:00 »

Wsadź sobie w tyłek świezego pora XD
Zapisane

      
Pan_Kot
Nowy użytkownik
*
P³eæ: Kobieta
Wiadomo¶ci: 20

1503013
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #13 : Sierpnia 04, 2009, 20:45:35 »

tak jest FenixXx!! to najlepiej pomaga Chichot:D a tak po za tym to hmm...radzÄ™ siÄ™ wypocić i to tak porzÄ…dnie...i dbaj o siebie i w ogóle to powrotu do zdrowia Ci zycze żebyÅ› nas na NATconie nie pozarażaÅ‚ Jêzyk
Zapisane

"Jam jest Hermes, własne skrzydła pożerając oswojon zostałem"
Sajmon
Nowy użytkownik
*
Wiadomo¶ci: 1


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #14 : Sierpnia 04, 2009, 21:29:16 »

I tak najlepsza era krakowskiego zarazania to była epoka z Mono-chan ;]
Zapisane
Strony: [1]
Drukuj
Skocz do: