anime download, drama dorama download
Strony: [1] 2 3 4
Drukuj
Autor Wtek: Bezpieczeństwo nieco przed/w czasie/na zakończenie konwentu NatCon  (Przeczytany 23133 razy)
Ifrexalis
Nowy użytkownik
*
Wiadomoci: 16


Zobacz profil
« : Maja 29, 2009, 14:47:06 »

Witam, przejdę od razu do sedna Zaznaczając, iż nie mam zbyt dużego doświadczenia w sprawach tego typu organizacji, więc pewne nieścisłości mogą się pojawić.

Ostatnio doczytałem się do dość ciekawego z punktu widzenia planowania zdarzenia, które miało ponoć mieć miejsce właśnie w Nowej Hucie, a ściślej w czasie trwania konwentu Yokkon (3) z inicjatywy klubu "Yokai". A mianowicie ponoć pojawili się jacyś osobnicy odziani w "sportowe uniformy" i jak gdyby nigdy nic ukradli jakiś sprzęt audio, siejąc przy okazji grozę i ogólnie pojęty ferment.

Prosiłbym o potwierdzenie takowej formy przebiegu tej sytuacji/nakreślenie jej inaczej jeśli jest błędna I opisaniu formy zapewnienia bezpieczeństwa dla całej imprezy NatCon jaka ma się odbyć.
Plus może jakieś porady.. bo przyznam "jestem niemal stąd" i trochę to pobudziło wyobraźnię.

Czy Ekipa Doji ma pewne rozwiązania w kwestii prewencji/ochrony swojego nowego "dziecka"?

PS. No i zapraszam do ogólnej dyskusji ntt.
Zapisane
PhoenixDelte
Helperzy
Aktywny użytkownik
*****
Pe: Mczyzna
Wiadomoci: 174


1566176
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #1 : Maja 29, 2009, 17:30:00 »

Dobrze więc ja się wypowiem.
Po pierwsze na NatCon trzeba zapłacić by wejść. Wątpię by jacyś sportowo ubrani weszli sobie na teren konwentu bez wcześniejszej ów zapłaty.
2. Po salach będą chodzić Helperzy ,którzy będą odpowiedzialni za utrzymanie porządku w danej sali. Czyli np ochrona sprzętu.
3. Najlepszą obroną przed takimi dresami naprawdę są uczestnicy. Bo jak jeden się rzuci na jakąś osobę to wątpię by jakieś około 50os stało i patrzyło jak jedna osoba dostaje wciry :> pamiętaj na konwent nie przychodzą tylko 13-16 lat dużo jest takich ,którzy są w przedziale 17-30 <-- a tu to już power w rękach jest.
Zapisane
gloda
Aktywny użytkownik
***
Pe: Mczyzna
Wiadomoci: 117


8125721
Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : Maja 29, 2009, 18:22:46 »

No cóż sytuacja nie wygląda najlepiej ale nie ma co panikować.
Jeden dres to nie problem ale taka grupka to spore zagrożenie. Jeden to nie kozak ale np 10 "panów w sportowych uniformach" to niemały problem - mogą mieć np nóż co jest dużym zagrożeniem. Nie wiem czy tak bywa w Nowej Hucie ale moje miasto - Nowy Dwór Mazowiecki - jest znane z kilku strzelanin i ciekawej okolicy zwanej Modlin Twierdza - zabójstwa, kilka bijatyk ( Parę razy byliśmy w TV xD ).
Ale NatCon nie jest nie chroniony - aby się dostać trzeba przejść przez kasy i przecisnąć się przez tłum bez zwrócenia uwagi nie da rady.
Jest jeszcze "Odział obronny". Jak sądzisz ilu Cosplayer'ów będzie mieć katany? Nawet jeśli to tylko broń "ozdobno - kominkowa" to i tak wzbudza respekt. Wiem że kilka osób ( min. 10)  planuje mieć w/w broń i mogli by również postraszyć pewne niepożądane osoby Umiech

PS Nie związane z konwentem ale z osobistego doświadczenia. Kolonia  nad morzem nocleg w jednej ze szkół w Darłowie. Biały dzień godzina ok. ~13. Do budynku wchodzi grupa( ok 8 ) "panów w sportowych uniformach" niby nic przeszli się po pokojach zastraszyli dzieciaki i normalnie zaje*** siła ( oddawali po dobroci) kasę z portfeli. Opiekunowie nic nie zrobili. W każdym pokoju było z 4 osoby a dresów po 2 na pokój. Nikt nie zaprotestował... Takie sytuacje są nieprzewidywalne i trudno sobie z tym poradzić...
« Ostatnia zmiana: Maja 29, 2009, 18:38:24 wysane przez gloda » Zapisane

AIr
Prowadzący
Nowy użytkownik
*
Pe: Mczyzna
Wiadomoci: 35


KUP PAN CEGŁE

4020872 airrender@o2.pl
Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : Maja 29, 2009, 19:08:34 »

hmm co to tego typu sytuacji Y3 z tego co pamietam byl niemalo lat temu (bylem tam Jzyk) a Nowa Huta z roku na rok tak naprawde coraz bezpieczniejsza jest, coraz mniej tego typu sytuacji, a jezeli by tacy panowie wejsc chcieli to sadze e lokalizacja szkoly nawet kolo rynku by ich nie odstraszyla (pamietam na DOJI 5 bodaj weszli tacy do toalety na parterze i zaczeli palic, dopoki ich nie wydalono "sila")

ergo jezeli grupka sportowcow miala sie pojawic - jakos im pomozemy zniknac Umiech
Zapisane

podpis jak podpis, jedni maja czytelny a inni nie Umiech
Ifrexalis
Nowy użytkownik
*
Wiadomoci: 16


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : Maja 29, 2009, 19:24:05 »

ergo jezeli grupka sportowcow miala sie pojawic - jakos im pomozemy zniknac Umiech

No, osiedle Sportowe 20 minut na nogach od Handlowego.

To prawda, to było parę lat temu, ale to problem znikomy raczej nie był. Choćby w wymienionym w innym wątku poradniku Coacha pisze jak byk "Pożar - po pierwsze nie panikować. Po drugie, iść do znanego sobie wyjścia, nie ufając w to, że któreś awaryjne będzie otwarte (dresy są bardziej groźni niż pożar).". Tekst ten żadnego autorytetu nie stanowi, ale zamykać wyjścia pożarowe przez braki w ochronie to wielki błąd.

Nie twierdzę, że tak będzie tutaj - bo nie będzie jak sądzę, ale problem istnieje zawsze, czy to w stopniu poważnym czy nie, ale jednak.

Do tej pory nakreślono kasy i patrole jako tarcze obronne - a jak na przykład sprawa z otwarciem/zamknięciem obiektu będzie wyglądała?
Zapisane
Natan
Organizator
Aktywny użytkownik
*****
Pe: Mczyzna
Wiadomoci: 128


MajnŁolg

734978
Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : Maja 29, 2009, 22:11:12 »

Ifrex, konwent będzie ochraniać ochrona, dodatkowo szkoła jest monitorowana, obiekt na noc będzie zamykany. Co do Y3, cóż tam większość orgów z tego co wiem była pijana już ostro koło sobotniego popołudnia.
Zapisane

Ifrexalis
Nowy użytkownik
*
Wiadomoci: 16


Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : Maja 29, 2009, 22:21:11 »

O! i w zasadzie o to mi chodziło.
Mam tutaj opcję zamykania wątku, ale zostawiam - a nuż ktoś będzie chciał coś dodać.
Dzięki.
Zapisane
Geradiel
Pomocnik Organizatorów
Aktywny użytkownik
*****
Pe: Mczyzna
Wiadomoci: 130


nobody expects Spanish Inquisition

1293004
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #7 : Maja 29, 2009, 23:02:17 »

gloda napisał: ale moje miasto - Nowy Dwór Mazowiecki - jest znane z kilku strzelanin i ciekawej okolicy zwanej Modlin Twierdza - zabójstwa

qurde wiedziałem że się wyda -_-, byle by pocisków nie znaleźli to będę bezpieczny ^^

wracając do meritum skoro ma być ochrona to w sumie jest luz, poza tym fakt faktem zawsze znajdą się też uczestnicy z parą w rekach do pomocy ^^
Zapisane

Baranek de aru no-wa ii ne.
 ranek-ni okite,
 polanka-e hashitte,
 kou utattari suru:
 be be be, kopytka-wa boku-wo hakonde iru
 be be be, kopytka-wa boku-wo hakonde iru
Kuroneko
Organizator
Aktywny użytkownik
*****
Pe: Mczyzna
Wiadomoci: 177


treacherous backstaber ;)

3069754 kuroneko1
Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : Maja 30, 2009, 13:30:58 »

To ja dorzucę swoje 3 grosze. Poza tym co mówił Natan do budynku będzie się dało wejść stricte jednym wejściem ( no chyba że zdecydujemy że otwieramy dodatkowe wyjście do Maina na czas trwania cosplayu ) a każde będzie pilnowane. Nam też zależy na tym żeby po konwencie nie chodziły osoby niepowołane [ a tym bardziej za "free" Mrugnicie ].

"Kradzieże" na różnych konwentach już się zdarzały (chwała Bogu rzadko) ale były częściej wynikiem pomyłki (pamiętam jak pożyczałem śpiwór człowiekowi który przyszedł z pretensjami że go okradli i groził mi sądem...okazało się że przesunęli jego rzeczy 3 metry dalej) lub przez uczestników. By zminimalizować zagrożenie chcemy wprowadzić depozyt - kto będzie chciał pozostawi nam swoje rzeczy pod opieką pilnowane pod kluczem przez helperów.

I jeszcze jedna sprawa. Żyję w Nowej Hucie od 23 lat i nic złego mi się nigdy nie przytrafiło, to prawda że parę lat temu było nieciekawie ale się uspokoiło. Wszędzie może przytrafić Ci się coś niedobrego.

Innymi słowy: "Niestraszni nam tubylcy w strojach ludowych" Mrugnicie
Zapisane
gloda
Aktywny użytkownik
***
Pe: Mczyzna
Wiadomoci: 117


8125721
Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : Maja 30, 2009, 16:31:01 »

W sumie to mimo że mieszkam również w nieciekawej okolicy to nigdy nic złego nie spotkało mnie w moim mieście. Nawet w Warszawie w której często bywam nie miałem konfliktów z "tubylcami w strojach ludowych".
Natomiast gdy pojechałem zobaczyć niedalekie miasto Pułtusk było nieciekawie... xD
Zapisane

doji_mozg
Administrator
Zaawansowany użytkownik
*****
Pe: Mczyzna
Wiadomoci: 267


1414213 doji_mozg
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #10 : Maja 31, 2009, 09:03:22 »

W tym momencie spora część Huty jest monitorowana.
Huta ma złą opinię w całej Polsce, ale w tym momencie na prawdę wiele sie zmieniło.
Poza tym szkoła jest bardzo blisko posterunku Straży Miejskiej (niewiele dalej znajduje się komisariat Policji). Tak więc służby porządkowe są w stanie krokiem spacerowym dotrzeć na konwent w sensownym czasie.

Tak przy okazji, po incydencie z Yokkonu 3 w Nowej Hucie odbyły się DOJIcony 2, 3, 4, 7 (łącznie 4 imprezy) na których nie było żadnych tego typu zdarzeń. DOJIcon 7 był w odległości 1 przystanku tramwajowego od obecnej szkoły NATconu, a 2 i 4 w odległości 2 przystanków (każdy w innej szkole). Tak więc spokojnie...
Zapisane
Foxik
Nowy użytkownik
*
Pe: Mczyzna
Wiadomoci: 11


Faith is ours shield

3245814
Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #11 : Maja 31, 2009, 20:47:14 »

Dokładnie jak mówili poprzednicy  Huta jest spokojna Chichot  A tym bardziej ,że osiedle Handlowe jest osiedlem lekko podstarzałym Umiech
A tak jak ktoś powiedział jeżeli kogoś z konwentu będa zaczepiać to inni coś zaradzą Duy umiech
Zapisane

CLEANSE, PURGE, KILL - FOR THE GREAT WILL OF THE EMPEROR
"If you can see us, we are dangerous indeed. But is as nothing to the peril you face if you cannot se us and all you can hear us our laughter"
Drakar
Nowy użytkownik
*
Wiadomoci: 35


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #12 : Czerwca 02, 2009, 01:15:24 »

Ifrex, konwent będzie ochraniać ochrona
Możnaby, tak dla formalności poznać nazwę tej agencji ochrony + jakieś potwierdzenia umowy na ochronę? Pytam, gdyż zdarzają się rodziciele(nie moi w tym wypadku - koleżanki), którzy mają niemal paranoję na punkcie bezpieczeństwa i takie papierki zmiażdżyłyby argument "dresy wpadną i was sklepią, okradną i tak dalej".
Zapisane
doji_mozg
Administrator
Zaawansowany użytkownik
*****
Pe: Mczyzna
Wiadomoci: 267


1414213 doji_mozg
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #13 : Czerwca 02, 2009, 13:57:35 »

Ekhm, trochę za wcześnie na umowy.
A tak przy okazji, czy argument: będzie tam kilkaset osób, nikt z odrobiną oleju w głowie nie zaatakuje grupy mającą miażdżącą liczebną przewagę, nie wystarczy?
Zapisane
Abarai
Aktywny użytkownik
***
Pe: Mczyzna
Wiadomoci: 140


2382611
Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #14 : Czerwca 02, 2009, 20:46:51 »

Nawa firmy ochroniarskiej predzej pokaze , ze konwent jest organizowany fachowo Umiech Można chociazby daną firmę sprawdzic w internecie .
Argument "kilkaset osób" może być żle postrzegany - kilkaset osób => wiecej głupich pomysłów=> narkotyki i alkohol i sex po kątach !
Wiem , że jest zakaz , ale sami wiecie jak reagują rodzice .  Dziecku do głowy by nie wpadło wypicie piwa , ale rodzicom owszem Chichot
Zapisane
Strony: [1] 2 3 4
Drukuj
Skocz do: