anime download, drama dorama download
Strony: 1 ... 5 6 [7]
Drukuj
Autor Wątek: Konwent - co? jak?  (Przeczytany 46709 razy)
Pieras
Nowy u?ytkownik
*

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #90 : Sierpnia 05, 2009, 09:59:17 »

Postanowi?em si? dokszta?ci? na temat cukrzycy/insuliny/urz?dzeniach wstrzykuj?cych i czego sie dowiedzia?em. Do wstrzykiwania u?ywa si? pomp insulinowych i w/w penów. Te pierwsze s? strasznie drogie(nie wiem czy NFZ cos dop?aca) 5000z? za taki w miare porz?dny model, te drugie natomiast s? po cz?sci refundowane przez NFZ i u?ywane przez wielu cukrzyków, peny polskiej firmy mo?na kupi? w 100% na kase, wi?c nie powinno by? osób zmuszonych do u?ywania strzykawek, jednak owszem s? takie sytuacje kiedy do tego dochodzi, robi to jednak lekarz i s? to wyj?tkowe sytuacje.
komarEX
Helperzy
U?ytkownik

« Odpowiedz #91 : Sierpnia 05, 2009, 10:46:59 »

Jak dochodzi do u?ywania strzykawki, to s? to przewa?nie momenty, kiedy cukrzyk ju? le?y na ziemi (mdleje). Wtedy nie czeka si? na przyjazd lekarza tylko szuka si? przy nim strzykawki i si? go ratuje. Jak znajdzie si? strzykawk? to razem z ni? b?dzie insulina i obrazkowa instrukcja co i jak.
kozak127
Nowy u?ytkownik
*

Return of The Tiger

Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #92 : Sierpnia 05, 2009, 11:18:38 »

Wi?c tak. Jestem chory na cukrzyc? typu I, i troch? znam si? na rzeczy Język
To co pisz? Pieras i komarEX jest prawd?. Strzykawek u?ywa si? w momentach awaryjnych (pen si? rozwali, wycisn?? reszt? ampu?ki z insulin? itp.). Normalnie u?ywa si? penów (1cm ig?a) lub pompy (strasznie drogie). Z kolei nak?uwanie si? w palec s?u?y do mierzenia st??enia glukozy we krwi za pomoc? glukometru (co? w kszta?cie komórki). Cukrzyk musi bawi? si? swoimi "zabawkami" co posi?ek.
A teraz najwa?niejsze:
KIEDY CUKRZYK ZEMDLEJE NIE PODAJEMY MU INSULINY -> TO GO ZABIJE
U?ywamy glukagonu -> czerwone pude?ko, wewn?trz jest instrukcja obrazkowa.
Cukrzyk mdleje z powodu zbyt niskiego st??enia glukozy we krwi, a insulina jeszcze je obni?a... Mam nadziej? ?e pomog?em Duży uśmiech
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 05, 2009, 11:21:10 wysłane przez kozak127 » Zapisane

Nasze ?ycie nie nale?y do nas
Lecz do wszystkich istot które zgin??y
By?my mogli ?y? dalej...
komarEX
Helperzy
U?ytkownik

« Odpowiedz #93 : Sierpnia 05, 2009, 13:12:25 »

KIEDY CUKRZYK ZEMDLEJE NIE PODAJEMY MU INSULINY -> TO GO ZABIJE
U?ywamy glukagonu -> czerwone pude?ko, wewn?trz jest instrukcja obrazkowa.
Sorry, my?la?em, ?e to jest insulina Język
FenixXx
Zaawansowany u?ytkownik

Dumny Zoboczeniec d>.<b

4798652
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #94 : Sierpnia 05, 2009, 13:16:24 »

Taaa i by?by pierwszy trup konwentowy. Dlatego tez mówi?em ?e powinno si? cos takiego zg?osi?, na zagranicznych konwentach ka?dy musia? taka ma?a ankiete uzupe?ni? o dolegliwosciach i co wówczas robic.

Pieras
Nowy u?ytkownik
*

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #95 : Sierpnia 05, 2009, 13:38:51 »

A w?asnie b?dzie co? takiego jak na balconie tj. ekipa medyczna Uśmiech?
kozak127
Nowy u?ytkownik
*

Return of The Tiger

Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #96 : Sierpnia 05, 2009, 14:49:11 »

Hmm, powinno si? za?o?y? oddzielny temat, w którym ka?dy kto ma jak?? chorob? wypowie si? co z nim (i innymi osobami z podobn? chorob?) robi? w sytuacjach krytycznych - nie ka?demu chce si? czyta? "podr?cznik hipochondryka" Język, a czasem na ekip? medyczn? mo?e by? za pó?no...

Taaa i by?by pierwszy trup konwentowy.
Przynajmniej poleg?bym na polu chwa?y  Język

Nasze ?ycie nie nale?y do nas
Lecz do wszystkich istot które zgin??y
By?my mogli ?y? dalej...
komarEX
Helperzy
U?ytkownik

« Odpowiedz #97 : Sierpnia 05, 2009, 15:08:19 »

Taaa i by?by pierwszy trup konwentowy.
Spoko Kozak to mój kolega irl. Pokazywa? mi kiedy? co i jak, tylko my?la?em, ?e w tej ampu?ce jest insulina. Co by w niej nie by?o to i tak poda?bym dobr?. Nie sposób si? pomyli?, wystarczy wiedzie?, ?e wygl?da to tak:
FenixXx
Zaawansowany u?ytkownik

Dumny Zoboczeniec d>.<b

4798652
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #98 : Sierpnia 05, 2009, 20:19:49 »

Hehe no a ja wiem jak si? tym pos?u?yc Chichot kurs miedzynarodowego czerwonego krzy?a i przebywanie w odzia?ach medycznych da?o swoje, ale May tu za chwile wpadnie i zmasakruje temat...

Pieras
Nowy u?ytkownik
*

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #99 : Sierpnia 05, 2009, 20:54:37 »

Hmph ! "Konwent - co? jak?"! Wszystko na temat, no od biedy mo?na by to przenie?? to niedano powsta?ego tematu o chorobie ale... Uśmiech (teraz to dopiero zaspamowa?em ale ?eby nie bylo dla tych którzy planuj? aktywne ?ycie noc? zabierzcie instant kawki bo bufet pewno bedzie zamkni?ty)
Micatee
Nowy u?ytkownik
*

何とかなるさあ。。。~♪(^ω^)

« Odpowiedz #100 : Sierpnia 06, 2009, 01:31:18 »

brr ja mdlej? na sam widok strzykawek x[ ...

heheh co do tematu, nie wiem czy kto? ju? pisa?, ale radz? wzi??? ?y?k?/widelec ?eby nie by?o jak na magni, 1 ?y?eczka do wymieszania zupki na 5 osób XD

さてさて何が、 出来るかな~~
oxikinejito
Gość

Email
« Odpowiedz #101 : Listopada 09, 2009, 04:21:19 »

A tak ten diabe??ek pewnie wszystkich wprowadza w b??Ä?d ale to taki m??j znak rozpoznawczy. 
Z wykszta??cenia jestem kosmetologiem i na forum dla kosmetyczek tez wstawiam diabe??ka. 
Nic Basiu nie szkodzi,zdarza siÄ?.Tak samo jak Ty bym to odebra??a.
Strony: 1 ... 5 6 [7]
Drukuj
Skocz do: