anime download, drama dorama download
Strony: [1] 2 3 ... 7
Drukuj
Autor W±tek: Konwent - co? jak?  (Przeczytany 52607 razy)
May
Moderator
Użytkownik
*****
P³eæ: Kobieta
Wiadomo¶ci: 55


NEWSholic ;3

7280668
Zobacz profil WWW Email
« : Maja 28, 2009, 19:01:10 »

Jako że zaczęliście poruszać tematy bardziej "przyziemne" typu jedzenie, spanie itp. to zakładam Wam tu wątek ogólny, dotyczący konwentów (jak byście sami nie mogli tego zrobić._. no ale ok, już się przestaję czepiać...). Możecie się tu dzielić doświadczeniami z innych konwentów, radzić innych w sprawach typu "co ze sobą zabrać?", "śpiwór czy śpiwór+karimata?" itp. - czyli wszystko to, czego nie wiecie, a chcielibyście się dowiedzieć.

Ale tak jak wszędzie - jeżeli za bardzo odejdziecie od tematu to posty będą kasowane bez uprzedzenia, tak jak jest w regulaminie.
Zapisane

MAL/last.fm

AI NANTE, KIMI NASHI JA IMI NAI YO IKIRARENAI...
Drakar
Nowy użytkownik
*
Wiadomo¶ci: 35


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #1 : Maja 28, 2009, 19:38:20 »

Konwent Survival, czyli co wypada wiedzieć, by przeżyć na konwencie:
http://niucon.fenix.rpg.pl/forum/viewtopic.php?f=30&t=2

(autorem powyższego poradnika jest Coach)
« Ostatnia zmiana: Maja 28, 2009, 20:26:30 wys³ane przez May » Zapisane
gloda
Aktywny użytkownik
***
P³eæ: Mê¿czyzna
Wiadomo¶ci: 117


8125721
Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : Maja 28, 2009, 19:39:20 »

Ale tak jak wszędzie - jeżeli za bardzo odejdziecie od tematu to posty będą kasowane bez uprzedzenia, tak jak jest w regulaminie.
Ooo...! To jest jakiÅ› regulamin xD


Wiesz, że za takie coś mógłbyś dostać bana?;] http://forum.natcon.pl/index.php?topic=45.0 - radzę się zapoznać. ---M.
« Ostatnia zmiana: Maja 28, 2009, 20:11:48 wys³ane przez May » Zapisane

Abarai
Aktywny użytkownik
***
P³eæ: Mê¿czyzna
Wiadomo¶ci: 140


2382611
Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #3 : Maja 28, 2009, 21:10:39 »

Coachowy poradnik jest chyba najlepszÄ… rzecza dla nowych konwetowiczów .  Dla starszych tez U¶miech
Od siebie dodam kilka sprawdzonych rzeczy :
Spisz na kartce co najmniej kilka dni wczesniej co Ci bedzie potrzebne . Przed pakowaniem wyłóz potrzebne rzeczy (zgodnie z kartką ) na łózko lub podłogę . Jeszcze raz sprawdz czy wszystko jest . I czy wszystko na pewno będzie Ci potrzebne .
Podczas pakowania - rzeczy , które bedą najmniej uzywane -daj na dno (mogą to byc np. drugie buty , lub ciepłe spodnie ) . Na samą górę daj bluzę od dresu lub lekką kurtkę - nawet jak jest ciepło , pogoda moze sie zmienić , albo wieczorem (czy w nocy) w pociągu będzie zimno . Dokumenty w miarę na wierzchu , ale nie całkiem (uwaga na złodziei ). Kanapki na wierzchu Chichot
Wez kilka reklamówek i popakuj rzeczy "tematycznie" . Np. czyste gatki+skarpetki w jednÄ…  , ciuchy na cosplay w innÄ… , rzeczy do spania w jeszcze innÄ… , apteczka+przybory toaletowe w kolejnÄ… . Unikniesz chaosu w plecaku . Jak uzyjesz siateczek w kilku kolorach , bÄ™dzie Å‚atwiej sie poÅ‚apac co jest w której U¶miech A jak bedzie deszcz , to nic nie zmoknie .
Weż kilka mocnych reklamówek na zapas. PrzydadzÄ… sie do schowania brudnych skarpetek Jêzyk czy pochowania innych przedmiotów.
Spakuj 2x wiecej gatek i skarpetek niż potrzeba . Nigdy nie wiadomo co sie może wydarzyć .
Chusteczki nawilzane (dla niemowlÄ…t) to jedna z podstaw (podobnie jak papier toaletowy) . Nie ma prysznica , albo umywalka zatkana , czy po prostu chcesz odswiezyc spoconÄ… twarz - nie ma nic lepszego .

Jak na razie nic więcej nie przychodzi mi do głowy .
Zapisane
Drakar
Nowy użytkownik
*
Wiadomo¶ci: 35


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #4 : Maja 29, 2009, 13:27:49 »

Ja od siebie dodam jeszcze jedno - zostaw sobie trochę miejsca wolnego w plecaku/torbie. Nigdy nie wiadomo, kiedy trzeba będzie coś na szybko wyciągnąć z dna, po czym upchnąć wszystko w środku.
A jedzenie z gatunku "w innym sleepie wiedzą co jadłem" proponuję odpuścić. Korzyść zarówno dla siebie, jak i otoczenia.
Zapisane
Alqua
Organizator
Nowy użytkownik
*****
Wiadomo¶ci: 47



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #5 : Maja 30, 2009, 11:29:05 »

Ojej ja nigdy nic nie spisywaÅ‚em - mam raczej swój staÅ‚y zestaw zgodnie z zasadÄ… - mam co/w czym jeść, w czymm i na czym spać, w co sie ubrac i czym siÄ™ umyć  i moge wychodzić.
Zapisane
Abarai
Aktywny użytkownik
***
P³eæ: Mê¿czyzna
Wiadomo¶ci: 140


2382611
Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #6 : Maja 30, 2009, 12:13:57 »

Alqua , jesli dla Ciebie ten system sie sprawdza i nie masz problemów z przypomnieniem sobie "czy mam spakowaną szczoteczkę do zębów ? " ( bo oczywiscie jak jej zaczniesz szukać to nie możesz znalesc w pokoju Chichot ) , to Ciebie spisywanie nie dotyczy ^____^
Poza tym , zapewne mieszkasz blisko ( w Krakowie) .zawsze to Å‚atwiej .
Przypomniało mi się co ja jescze wożę . kartonowa tuba z zamknieciem . Na plakaty Chichot
Zapisane
Kuroneko
Organizator
Aktywny użytkownik
*****
P³eæ: Mê¿czyzna
Wiadomo¶ci: 177


treacherous backstaber ;)

3069754 kuroneko1
Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : Maja 30, 2009, 14:02:54 »

Śpiwór, żarcie, ciepłe ubranie, dokumenty wszelakie, pieniądze, duuuże reklamówki, zestaw do pucumyju i najważniejsze...KAWA! Natomiast jak mam być w helpie to: nóż, metr do mierzenia, nożyczki, czarna koszula (bo inna się nie będzie nadawać po helperowaniu do ubrania) jakieś wygodne buty (broń Boże sztywne buty na grubej podeszwie). Resztę zapewniał mi konwent.
A! O zgrozo zapomniaÅ‚bym o najważniejszym! Papier toaletowy. Jak to jest że w kiblu go nigdy nie ma? Mrugniêcie
Zapisane
FenixXx
Zaawansowany użytkownik
****
P³eæ: Mê¿czyzna
Wiadomo¶ci: 272


Dumny Zoboczeniec d>.<b

4798652
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #8 : Maja 30, 2009, 17:57:38 »

Nie zapomnijcie tylko gÅ‚owy przy takiej liÅ›cie U¶miech
Zapisane

      
doji_mozg
Administrator
Zaawansowany użytkownik
*****
P³eæ: Mê¿czyzna
Wiadomo¶ci: 267


1414213 doji_mozg
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #9 : Maja 31, 2009, 09:13:55 »

Jej, jak się coś zapomni to można iść do pierwszego lepszego marketu w okolicy i kupić (czy na konwent zabiera się coś bardzo cennego?), albo obyć się (w lecie jest ciepło, bez śpiwora jedną noc da się przeżyć). Ważne, aby mieć pieniądze i legitymację / dowód a poradzicie sobie.
Zapisane
Koiori
Nowy użytkownik
*
Wiadomo¶ci: 11


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #10 : Czerwca 08, 2009, 20:44:28 »

Naprawdę nigdy nie wiadomo co się może zdarzyć. Planujecie nie spać, nie bierzecie śpiwora, a tu nagle się okazuje że jesteście chorzy i jedyne na co macie ochotę to położyć się. Mi się to zdarzyło^^, na szczęście miałam śpiwór^^.
Zapisane
Kisara
Organizator
Użytkownik
*****
P³eæ: Kobieta
Wiadomo¶ci: 84



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #11 : Czerwca 08, 2009, 23:50:27 »

Naprawdę nigdy nie wiadomo co się może zdarzyć. Planujecie nie spać, nie bierzecie śpiwora, a tu nagle się okazuje że jesteście chorzy i jedyne na co macie ochotę to położyć się. Mi się to zdarzyło^^, na szczęście miałam śpiwór^^.
Zdecydowanie racja. Chyba że ktoś bierze np. materac dmuchany na 4 osoby i wiadomo że jedno miejsce ma się zaklepane. Choćby nie planowało się spać, zawsze ma się miejsce gdzie można odpocząć (teraz mówię o śpiworze).
Zapisane

"Yeah, the world is still sleepin' while I keep on dreaming for me
And their words are just whispers and lies that I'll never believe."
gloda
Aktywny użytkownik
***
P³eæ: Mê¿czyzna
Wiadomo¶ci: 117


8125721
Zobacz profil
« Odpowiedz #12 : Czerwca 09, 2009, 17:18:43 »

Na konwencie nie testowałem tego rozwiązania (NatCon to mój drugi kon ^_^ ), ale dobrym pomysłem jest ratowniczy koc termiczny. Około 5 zł w aptece a zajmuje bardzo mało miejsca - zmieści się nawet do kieszeni.
Konwenty są w budynkach a ja spałem pod takim kocem na dworze (bez namiotu xD ) w dodatku padało.
Mimo że był maj to nie zmarzłem U¶miech 
koce termiczne + 20 m2 przezroczystej foli malarskiej = namiot i śpiwory dla 8 osób U¶miech
Zapisane

itasH
Nowy użytkownik
*
P³eæ: Mê¿czyzna
Wiadomo¶ci: 13


4822319 itachi.kun
Zobacz profil
« Odpowiedz #13 : Czerwca 09, 2009, 17:23:00 »

5zł powiadasz, może i dobra inwestejszyn Chichot muszę się coś o tym dowiedzieć Chichot
Zapisane
gloda
Aktywny użytkownik
***
P³eæ: Mê¿czyzna
Wiadomo¶ci: 117


8125721
Zobacz profil
« Odpowiedz #14 : Czerwca 09, 2009, 18:03:35 »

Małe sprostowanie chyba kosztuje 6,50 zł ale na pewno nie powinno przekroczyć 10 zł.
Jak nie chcesz płacić to możesz wyjąć taki koc z apteczki samochodowej ( w niektórych jest), ale nie polecam tego robić chyba ze złożysz tak samo i schowasz po konwencie z powrotem. Nigdy nie wiadomo kiedy będzie potrzebny a w razie wypadku to jeden z podstawowych akcesoriów!
Zapisane

Strony: [1] 2 3 ... 7
Drukuj
Skocz do: