anime download, drama dorama download
Strony: [1] 2
Drukuj
Autor W±tek: Internet w szkole / Wi-Fi  (Przeczytany 10142 razy)
gloda
Aktywny użytkownik
***
P³eæ: Mê¿czyzna
Wiadomo¶ci: 117


8125721
Zobacz profil
« : Maja 22, 2009, 23:44:40 »

Siemka!
Mam pytanie w sprawie szkoÅ‚y U¶miech
Nie wiem czy jest to nowoczesny obiekt i czy majÄ… internet w caÅ‚ej szkole ( najlepiej WI-FI). JeÅ›li majÄ… to proÅ›ba do orgów aby pogadać z dyrekcjÄ… ( nauczycielem Informatyki jeÅ›li wiecie który / uczniami ) o udostÄ™pnienie hasÅ‚a / danych do podpiÄ™cia siÄ™. 
W końcu internet dla potrzeb organizatorów to ważna rzecz. Ewentualnie można zrobić
"NatCafe" hotspot gdzie można się podpiąć za free
Zapisane

FenixXx
Zaawansowany użytkownik
****
P³eæ: Mê¿czyzna
Wiadomo¶ci: 272


Dumny Zoboczeniec d>.<b

4798652
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #1 : Maja 23, 2009, 13:43:10 »

Też bym z chęcią się dowiedział bo od tego zależy sposób mojego panelu nad którym kończę prace włąsnie.
Zapisane

      
Kuroneko
Organizator
Aktywny użytkownik
*****
P³eæ: Mê¿czyzna
Wiadomo¶ci: 177


treacherous backstaber ;)

3069754 kuroneko1
Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : Maja 26, 2009, 23:47:58 »

Już o tym pomyÅ›leliÅ›my, nastÄ™pnym razem jak bÄ™de siÄ™ widziaÅ‚ z dyrekcjÄ… to poruszÄ™ ten temat. WiFi majÄ…. Dla orgów bÄ™dzie dostÄ™pny na pewno ;P Co do panelu to sugerowaÅ‚bym byÅ› materiaÅ‚y miaÅ‚ przy sobie, tak bezpieczniej Jêzyk
Zapisane
asanoki
Nowy użytkownik
*
Wiadomo¶ci: 5


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #3 : Czerwca 18, 2009, 22:56:30 »

Oby nie było neta.
Tak, jestem uzależniony Mrugniêcie
Zapisane

PhoenixDelte
Helperzy
Aktywny użytkownik
*****
P³eæ: Mê¿czyzna
Wiadomo¶ci: 174


1566176
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #4 : Czerwca 19, 2009, 10:50:42 »

Właśnie wysuwam zapytanie czy w nowej szkole jest sieć Wi-Fi. Bo zmieniliśmy szkołę wiec może być.
Zapisane
doji_mozg
Administrator
Zaawansowany użytkownik
*****
P³eæ: Mê¿czyzna
Wiadomo¶ci: 267


1414213 doji_mozg
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #5 : Czerwca 21, 2009, 10:43:35 »

Jest.
Co do szczegółów będziemy dopiero kontaktować się z administratorem sieci.
Zapisane
FenixXx
Zaawansowany użytkownik
****
P³eæ: Mê¿czyzna
Wiadomo¶ci: 272


Dumny Zoboczeniec d>.<b

4798652
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #6 : Lipca 23, 2009, 12:44:29 »

I jak z kontaktem wyszło ? Będzie ?
Zapisane

      
Geradiel
Pomocnik Organizatorów
Aktywny użytkownik
*****
P³eæ: Mê¿czyzna
Wiadomo¶ci: 130


nobody expects Spanish Inquisition

1293004
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #7 : Lipca 24, 2009, 12:29:47 »

Doji, ale i tak lepiej zrobić tak jak na Balconie, że passy do netu mają orgowie bo jak wszyscy uczestnicy poznają hasło i włączą swoje lapki to sieć padnie ;p może prędzej jakaś mini kafejka albo coś ;p
Zapisane

Baranek de aru no-wa ii ne.
 ranek-ni okite,
 polanka-e hashitte,
 kou utattari suru:
 be be be, kopytka-wa boku-wo hakonde iru
 be be be, kopytka-wa boku-wo hakonde iru
Azazel
ProwadzÄ…cy
Nowy użytkownik
*
P³eæ: Mê¿czyzna
Wiadomo¶ci: 4


Konwentowy jaracz

4740757
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #8 : Lipca 27, 2009, 18:32:37 »

Doji, ale i tak lepiej zrobić tak jak na Balconie, że passy do netu mają orgowie bo jak wszyscy uczestnicy poznają hasło i włączą swoje lapki to sieć padnie ;p może prędzej jakaś mini kafejka albo coś ;p

Albo zrobić MAC filtering - Każdy kto będzie miał korzystać niech wcześniej poda mac urządzenia wprowadzi się je w router i po kłopocie. O ile macie router to obsługujący
Zapisane
filios
Użytkownik
**
P³eæ: Mê¿czyzna
Wiadomo¶ci: 60


Code: Ecchi

6158587
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #9 : Lipca 28, 2009, 23:03:36 »

z macami za duzo roboty, ograniczcie ilosc adresow ip uzywajacych naraz i po problemie. Np. max liczba osob korzystajaca to 20 :p jeszcze w iqs pomajstrujcie i bedzie bosko Chichot
Zapisane

http://myanimelist.net/animelist/filios

Jeśli oglądając anime, nie widzisz różnicy między subtitles a napisami to błądzisz.
komarEX
Helperzy
Użytkownik
*****
P³eæ: Mê¿czyzna
Wiadomo¶ci: 77


Zobacz profil
« Odpowiedz #10 : Lipca 28, 2009, 23:23:55 »

Ograniczyć transfer na każde IP, tylko czy istnieje AP z taką opcją to ja nie wiem.
Zapisane
filios
Użytkownik
**
P³eæ: Mê¿czyzna
Wiadomo¶ci: 60


Code: Ecchi

6158587
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #11 : Lipca 29, 2009, 20:49:09 »

IQS - da sie prorytet na WWW i e-mail, a np pobieranie na najniższy priorytet ;p
Zapisane

http://myanimelist.net/animelist/filios

Jeśli oglądając anime, nie widzisz różnicy między subtitles a napisami to błądzisz.
borek
Nowy użytkownik
*
Wiadomo¶ci: 4


Zobacz profil
« Odpowiedz #12 : Lipca 29, 2009, 23:36:52 »

WRT54GL (najprostszy AP/router od Linksysa) na opensourcowym sofcie ma nawet mozliwosc nakladania ograniczen po IP. A QS po zawartosci (dlugosc typ pakietow, itp) to juz chyba nawet najtanszy bazarowy zlom za 99,99 na bazarze ma.

MAC filtering jest glupie, bo zaraz ktos odpali ci aircapture i bedziesz mial tone kolizji mac adresow, a nie zapezpieczenie dostepu do sieci.

Jedyna kwestia jest to ile urządzeń na raz jest w stanie uciagnac AP oraz jakie jest pokrycie szkoly. z tym ostatnim orgowie mieli niemiłą niespodziankę podczas konkursu Karaoke.

Aha, i nie przesadzajcie z ta iloÅ›ciÄ… laptopow, kto by kloca taszczyl taki kawal. ByÅ‚bym w szoku, gdyby na calym konwencie zebraÅ‚o siÄ™ wiÄ™cej niż 20, do tego telekomunikacyjny współczynnik niewykorzystania Å‚Ä…czÄ… 80% i wychodzi, że statystycznie nadawać bÄ™dÄ… 4 laptopy. Tyle chyba router uciÄ…gnie?Jêzyk

Szbkie przegooglanie - WRT54 daja rade z 30 polaczeniami na fabrycznym firmware, w opensourcowym domyslni limit to 128 uzytkownikow, wiec nie jest zle.

Pozatym jak siec padnie, to mozna dopiero wtedy odpalic WPA i ustawic hasla dla wybrancow.

Ze swojej strony moge przytachac jeden WRT
Zapisane
Japguy
Aktywny użytkownik
***
P³eæ: Mê¿czyzna
Wiadomo¶ci: 110


∩( ・ω・)∩

1378837
Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #13 : Lipca 30, 2009, 09:37:24 »

Ja mieszkam 15 min drogi od miejsca konwentu, lapka chciałem przytachać bo uzależniony to raz, dwa że w nocy nie będę spał a jak mi się nie będzie chciało socjalizować i na papierosa nie będę mógł wyjść to lapek się przyda jak znalazł:]

Co do tego WRT, to to jest najlepsze rozwiązanie, wiadomo, ale to trzeba już przemyśleć bo część paneli będzie potrzebowała WiFi podobno i trzeba je wtedy jak najbliżej routera rozmieścić, z doświadczenia wiem że WiFi lubi figle płatać śmieszne, szczególnie jak dużo urzadzeń w szkole będzie włączonych i jak ściany wzmacniane.

Najlepiej obgadaj z Orgami bezpośrednio czy jest taka potrzeba żebyś go taszczył.
Zapisane



"Men can't win against a women in argument.
Men are all handicaped, coz we have a need to make sense" - Chris Rock
Pieras
Nowy użytkownik
*
Wiadomo¶ci: 32



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #14 : Lipca 30, 2009, 10:11:10 »

Laptopy laptopami imo nie zapominajcie o coraz rychlejszym rozwoju miniaturyzacji i Å‚Ä…czeniu wielu urzÄ…dzeÅ„ w jedno. CaÅ‚kiem sporo telefonów komórkowych, nawet nie AÅ» TAK bajecznie drogich, gdyż można taki dostać używany na gwarancji w Å›wietnym stanie za ?400zÅ‚?, nawet mniej, a przy zakupie takowego jako dodatek do abonamentu koszt ogranicza siÄ™ do 100-150zÅ‚, ma możliwość podÅ‚Ä…czenia siÄ™ do wlan`u. Komórka jest już podstawowym(chyba) wyposażeniem każdego z nas(kak to fajnie brzmi), toteż napewno znajdzie siÄ™ wielu poszukiwaczy sygnaÅ‚u. Mrugniêcie

A tak btw "mam", tak dokÅ‚adniej to wynajmujÄ™(choć i tak nie do koÅ„ca, dziwna sytuacja ale nvm) mieszkanie na Krakowskim Å»abiÅ„cu(Krakowianie powinni wiedzieć gdzie to, Ci którzy nie wiedzÄ… niech sprawdzÄ…), caÅ‚kiem niedaleko szkoÅ‚y pod natcon iii... można tam zÅ‚apac krakowskiego hotspota, a budynki mojego bloku i szkoÅ‚y sÄ… mniejwiÄ™cej usytuowane w podobnej odlegÅ‚oÅ›ci od centrum tak wiÄ™c pytanie do organizacji, czy dociera też tam moze gdzieÅ› poblisku sygnaÅ‚? Moze i jest sÅ‚aby ale zawsze, nie trzeba obciążać szkolnego Å‚Ä…cza, a także jest wyjÅ›ciem awaryjnym w przypadku gdy padnie szkolna sieć. U¶miech
« Ostatnia zmiana: Lipca 30, 2009, 10:15:38 wys³ane przez Pieras » Zapisane
Strony: [1] 2
Drukuj
Skocz do: