|
gloda
|
 |
« : Maja 22, 2009, 23:44:40 » |
|
Siemka! Mam pytanie w sprawie szkoły Nie wiem czy jest to nowoczesny obiekt i czy mają internet w całej szkole ( najlepiej WI-FI). Jeśli mają to prośba do orgów aby pogadać z dyrekcją ( nauczycielem Informatyki jeśli wiecie który / uczniami ) o udostępnienie hasła / danych do podpięcia się. W końcu internet dla potrzeb organizatorów to ważna rzecz. Ewentualnie można zrobić "NatCafe" hotspot gdzie można się podpiąć za free
|
|
|
|
|
Zapisane
|
|
|
|
|
FenixXx
|
 |
« Odpowiedz #1 : Maja 23, 2009, 13:43:10 » |
|
Też bym z chęcią się dowiedział bo od tego zależy sposób mojego panelu nad którym kończę prace włąsnie.
|
|
|
|
|
Zapisane
|
|
|
|
|
Kuroneko
|
 |
« Odpowiedz #2 : Maja 26, 2009, 23:47:58 » |
|
Już o tym pomyÅ›leliÅ›my, nastÄ™pnym razem jak bÄ™de siÄ™ widziaÅ‚ z dyrekcjÄ… to poruszÄ™ ten temat. WiFi majÄ…. Dla orgów bÄ™dzie dostÄ™pny na pewno ;P Co do panelu to sugerowaÅ‚bym byÅ› materiaÅ‚y miaÅ‚ przy sobie, tak bezpieczniej 
|
|
|
|
|
Zapisane
|
|
|
|
asanoki
Nowy użytkownik

Wiadomo¶ci: 5
|
 |
« Odpowiedz #3 : Czerwca 18, 2009, 22:56:30 » |
|
Oby nie byÅ‚o neta. Tak, jestem uzależniony 
|
|
|
|
|
Zapisane
|
|
|
|
|
PhoenixDelte
|
 |
« Odpowiedz #4 : Czerwca 19, 2009, 10:50:42 » |
|
Właśnie wysuwam zapytanie czy w nowej szkole jest sieć Wi-Fi. Bo zmieniliśmy szkołę wiec może być.
|
|
|
|
|
Zapisane
|
|
|
|
|
doji_mozg
|
 |
« Odpowiedz #5 : Czerwca 21, 2009, 10:43:35 » |
|
Jest. Co do szczegółów będziemy dopiero kontaktować się z administratorem sieci.
|
|
|
|
|
Zapisane
|
|
|
|
|
FenixXx
|
 |
« Odpowiedz #6 : Lipca 23, 2009, 12:44:29 » |
|
I jak z kontaktem wyszło ? Będzie ?
|
|
|
|
|
Zapisane
|
|
|
|
|
Geradiel
|
 |
« Odpowiedz #7 : Lipca 24, 2009, 12:29:47 » |
|
Doji, ale i tak lepiej zrobić tak jak na Balconie, że passy do netu mają orgowie bo jak wszyscy uczestnicy poznają hasło i włączą swoje lapki to sieć padnie ;p może prędzej jakaś mini kafejka albo coś ;p
|
|
|
|
|
Zapisane
|
Baranek de aru no-wa ii ne. ranek-ni okite, polanka-e hashitte, kou utattari suru: be be be, kopytka-wa boku-wo hakonde iru be be be, kopytka-wa boku-wo hakonde iru
|
|
|
Azazel
ProwadzÄ…cy
Nowy użytkownik

P³eæ: 
Wiadomo¶ci: 4
Konwentowy jaracz
|
 |
« Odpowiedz #8 : Lipca 27, 2009, 18:32:37 » |
|
Doji, ale i tak lepiej zrobić tak jak na Balconie, że passy do netu mają orgowie bo jak wszyscy uczestnicy poznają hasło i włączą swoje lapki to sieć padnie ;p może prędzej jakaś mini kafejka albo coś ;p
Albo zrobić MAC filtering - Każdy kto będzie miał korzystać niech wcześniej poda mac urządzenia wprowadzi się je w router i po kłopocie. O ile macie router to obsługujący
|
|
|
|
|
Zapisane
|
|
|
|
|
|
|
komarEX
|
 |
« Odpowiedz #10 : Lipca 28, 2009, 23:23:55 » |
|
Ograniczyć transfer na każde IP, tylko czy istnieje AP z taką opcją to ja nie wiem.
|
|
|
|
|
Zapisane
|
|
|
|
filios
Użytkownik
 
P³eæ: 
Wiadomo¶ci: 60
Code: Ecchi
|
 |
« Odpowiedz #11 : Lipca 29, 2009, 20:49:09 » |
|
IQS - da sie prorytet na WWW i e-mail, a np pobieranie na najniższy priorytet ;p
|
|
|
|
|
Zapisane
|
|
|
|
borek
Nowy użytkownik

Wiadomo¶ci: 4
|
 |
« Odpowiedz #12 : Lipca 29, 2009, 23:36:52 » |
|
WRT54GL (najprostszy AP/router od Linksysa) na opensourcowym sofcie ma nawet mozliwosc nakladania ograniczen po IP. A QS po zawartosci (dlugosc typ pakietow, itp) to juz chyba nawet najtanszy bazarowy zlom za 99,99 na bazarze ma. MAC filtering jest glupie, bo zaraz ktos odpali ci aircapture i bedziesz mial tone kolizji mac adresow, a nie zapezpieczenie dostepu do sieci. Jedyna kwestia jest to ile urzÄ…dzeÅ„ na raz jest w stanie uciagnac AP oraz jakie jest pokrycie szkoly. z tym ostatnim orgowie mieli niemiłą niespodziankÄ™ podczas konkursu Karaoke. Aha, i nie przesadzajcie z ta iloÅ›ciÄ… laptopow, kto by kloca taszczyl taki kawal. ByÅ‚bym w szoku, gdyby na calym konwencie zebraÅ‚o siÄ™ wiÄ™cej niż 20, do tego telekomunikacyjny współczynnik niewykorzystania łączÄ… 80% i wychodzi, że statystycznie nadawać bÄ™dÄ… 4 laptopy. Tyle chyba router uciÄ…gnie?  Szbkie przegooglanie - WRT54 daja rade z 30 polaczeniami na fabrycznym firmware, w opensourcowym domyslni limit to 128 uzytkownikow, wiec nie jest zle. Pozatym jak siec padnie, to mozna dopiero wtedy odpalic WPA i ustawic hasla dla wybrancow. Ze swojej strony moge przytachac jeden WRT
|
|
|
|
|
Zapisane
|
|
|
|
|
Japguy
|
 |
« Odpowiedz #13 : Lipca 30, 2009, 09:37:24 » |
|
Ja mieszkam 15 min drogi od miejsca konwentu, lapka chciałem przytachać bo uzależniony to raz, dwa że w nocy nie będę spał a jak mi się nie będzie chciało socjalizować i na papierosa nie będę mógł wyjść to lapek się przyda jak znalazł:]
Co do tego WRT, to to jest najlepsze rozwiązanie, wiadomo, ale to trzeba już przemyśleć bo część paneli będzie potrzebowała WiFi podobno i trzeba je wtedy jak najbliżej routera rozmieścić, z doświadczenia wiem że WiFi lubi figle płatać śmieszne, szczególnie jak dużo urzadzeń w szkole będzie włączonych i jak ściany wzmacniane.
Najlepiej obgadaj z Orgami bezpośrednio czy jest taka potrzeba żebyś go taszczył.
|
|
|
|
|
Zapisane
|
 "Men can't win against a women in argument. Men are all handicaped, coz we have a need to make sense" - Chris Rock
|
|
|
Pieras
Nowy użytkownik

Wiadomo¶ci: 32
|
 |
« Odpowiedz #14 : Lipca 30, 2009, 10:11:10 » |
|
Laptopy laptopami imo nie zapominajcie o coraz rychlejszym rozwoju miniaturyzacji i łączeniu wielu urzÄ…dzeÅ„ w jedno. CaÅ‚kiem sporo telefonów komórkowych, nawet nie AÅ» TAK bajecznie drogich, gdyż można taki dostać używany na gwarancji w Å›wietnym stanie za ?400zÅ‚?, nawet mniej, a przy zakupie takowego jako dodatek do abonamentu koszt ogranicza siÄ™ do 100-150zÅ‚, ma możliwość podłączenia siÄ™ do wlan`u. Komórka jest już podstawowym(chyba) wyposażeniem każdego z nas(kak to fajnie brzmi), toteż napewno znajdzie siÄ™ wielu poszukiwaczy sygnaÅ‚u. A tak btw "mam", tak dokÅ‚adniej to wynajmujÄ™(choć i tak nie do koÅ„ca, dziwna sytuacja ale nvm) mieszkanie na Krakowskim Å»abiÅ„cu(Krakowianie powinni wiedzieć gdzie to, Ci którzy nie wiedzÄ… niech sprawdzÄ…), caÅ‚kiem niedaleko szkoÅ‚y pod natcon iii... można tam zÅ‚apac krakowskiego hotspota, a budynki mojego bloku i szkoÅ‚y sÄ… mniejwiÄ™cej usytuowane w podobnej odlegÅ‚oÅ›ci od centrum tak wiÄ™c pytanie do organizacji, czy dociera też tam moze gdzieÅ› poblisku sygnaÅ‚? Moze i jest sÅ‚aby ale zawsze, nie trzeba obciążać szkolnego łącza, a także jest wyjÅ›ciem awaryjnym w przypadku gdy padnie szkolna sieć. 
|
|
|
|
« Ostatnia zmiana: Lipca 30, 2009, 10:15:38 wys³ane przez Pieras »
|
Zapisane
|
|
|
|
|