anime download, drama dorama download
Strony: [1]
Drukuj
Autor Wtek: Z Poszukiwania Zaginionej Szkoły cz I  (Przeczytany 7537 razy)
Kuroneko
Organizator
Aktywny użytkownik
*****
Pe: Mczyzna
Wiadomoci: 177


treacherous backstaber ;)

3069754 kuroneko1
Zobacz profil
« : Maja 10, 2009, 16:40:45 »

Z Poszukiwania Zaginionej Szkoły

Czyli:

„- Dzień dobry. Chciałbym wynająć szkołę.-
 - Jaką salę?-
 - Eee…Szkołę…-
 - CAŁA?! -”
   
       Ten krótki cytat obrazuje mniej więcej podejście z którym spotkałem się w 90 % Krakowskich szkół.
   W cyklu krótkich artykułów postaram się zaprezentować dlaczego szkoła jest taka ważna, dlaczego konwenty są w nich organizowane oraz przytoczę problemy z którymi się zderzyłem.

„ - Po co panu tyle tych sal?-
   - Uczestnicy muszą gdzieś spać.- ”

       Dlaczego budynek szkolny jest tak istotny? Najprostsza odpowiedź to taka że konwent gdzieś musi się odbywać. Ogólnie najważniejszymi „czynnikami konwentowymi” są ludzie, szkoła, sprzęt. O ile można polemizować nad kolejnością tych dwóch ostatnich to nic nie zastąpi dobrych i odpowiedzialnych orgów, helperów i prowadzących. Skupmy się jednak na szkole.
   W ostatnich latach nastąpił znaczny wzrost ilości uczestników jak również ich oczekiwań względem organizatorów. Spora część konwentów, jeśli nie zdecydowana większość wprowadziła wejścia tylko i wyłącznie za rezerwacją. Teoretycznie ma to na celu ograniczenie ścisku, w praktyce bywa różnie.
   Konwenty zaczynają odbywać się w coraz większych i nowocześniejszych szkołach. Coraz częściej słyszę o uczestnikach i prowadzących którzy zgubili się na terenie szkoły.
Co do waszych oczekiwań to staramy się sprostać nawet tym najdziwniejszym czego przykładem może być ta konwersacja:

JA <ze łzami szczęścia w oczach>:
– Znalazłem rewelacyjną szkołę! Duża, ma trzy sale gimnastyczne, dobry dojazd i co najważniejsze… Dyrekcja chce współpracować!”
NATAN:
– Hmmm… Nie ma terenów zielonych.-

       Jak widać na powyższym przykładzie, trudno wszystkich zadowolić a mainorga w szczególności Mrugnicie Jak więc znaleźć idealną szkołę? Odpowiedź jest niezwykle prosta. Nie da się tego zrobić. Ideał powinien być blisko dworca/centrum, mieć dwie duże sale gimnastyczne, sporą ilość sal w miarę możliwości prysznice i do tego by dyrekcja wyraziła zgodę. W okolicach rynku są stare i małe szkoły a znaleźć porozumienie z dyrekcją też nie jest łatwo.
       Dlaczego więc organizować w szkole? Po pierwsze bo są jako tako przystosowane do sporej ilości ludzi, również pod względem przepisów BHP czy sanitarnych. Po drugie o wiele łatwiej znaleźć i wypisać szkoły w mieście niż poszukiwać innych możliwości wynajmu. Po trzecie: bo posiadają duże sale a mianowicie gimnastyczne. Po czwarte i ostatnie… Z przyzwyczajenia. Większość dużych konwentów odbywała się po szkołach, a zdobyte wcześniej doświadczenie odnośnie organizacji dotyczą tego typu budynku. Czy to dobrze czy źle, że konwenty odbywają się w szkołach pozostawiam już wam do rozpatrzenia.
Zapisane
Keiy
Organizator
Aktywny użytkownik
*****
Pe: Kobieta
Wiadomoci: 121


1683214 keiy86
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #1 : Maja 10, 2009, 23:06:38 »

Moja mama zareagowała tak samo. Całą? A co wy robicie w tych salach?
Zapisane
_Hideki_
Pomocnik Organizatorów
Użytkownik
*****
Pe: Mczyzna
Wiadomoci: 95


Osobisty taksówkarz MajnŁolga :P

4302652
Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #2 : Maja 11, 2009, 15:37:04 »

nie moge sie doczekac nastepnej czesci Umiech jak to bylo ze szkolami, ktore w tym roku zwiedziles w poszukiwaniu conplace?
Zapisane
Kuroneko
Organizator
Aktywny użytkownik
*****
Pe: Mczyzna
Wiadomoci: 177


treacherous backstaber ;)

3069754 kuroneko1
Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : Maja 11, 2009, 19:29:03 »

Różnie Mrugnicie ogólnie rzecz biorąc małe lub prywatne szkoły patrzą o wiele cieplej na nasze przedsięwzięcie. Przykładowo mogłem załatwić bodajże gimnazjum nr 1 vis a vis wawelu, ale jakoś nie podzielałem optymizmu dyrektora że "upchniemy" tyle ludzi w szkole gdzie raptem jest 300 uczniów XD. Poruszę to pewnikiem jak będę pisał o mentalności w szkołach Jzyk
Zapisane
Kazeko
Prowadzący
Nowy użytkownik
*
Pe: Kobieta
Wiadomoci: 23



Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : Maja 11, 2009, 19:43:56 »

jak to bylo ze szkolami, ktore w tym roku zwiedziles w poszukiwaniu conplace?

a których to on nie zwiedzał ^^
Zapisane
Lilala
Nowy użytkownik
*
Wiadomoci: 23



Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : Maja 16, 2009, 18:01:07 »

Ciesze sie, ze udalo sie ja wynajac ^^ haha, uwazajcie Krakowskie szkoly, wlasnie zbiera sie kupa ludzi ;]
Zapisane
Mangaka
Prowadzący
Nowy użytkownik
*
Pe: Kobieta
Wiadomoci: 20


1. Manguś jest Wielka 2. nie jest? patrz pkt. 1!!!

8520887 Mangaka8D
Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #6 : Czerwca 08, 2009, 20:54:29 »

uwazajcie Krakowskie szkoly, wlasnie zbiera sie kupa ludzi ;]
jak to przeczytałam pomyślałam: biedna obsługa ze sklepów przyległych do szkoły. ekspedientki przeważnie bledną i wytrzeszczają oczy na widok zgraji pimylonych przebierańców ;]  a później słyszę jak jedna mówi do drugiej: "spokojnie Basiu, to jeszcze tak tylko jutro".
Zapisane

"Dla ciebie jestem ateistą, dla Boga - konstruktywną opozycją"
"Nie dość, że nie ma Boga, to jeszcze spróbuj znaleźć hydraulika w weekend!"
"Po takiej dawce Ryszarda Wagnera chce mi sie napaść na Polskę."
"Nie krytykuj masturbacji! To seks z kimś kogo się kocha!"
Woody Allen
Koiori
Nowy użytkownik
*
Wiadomoci: 11


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #7 : Czerwca 08, 2009, 22:09:55 »

Eh...chciałabym żeby konwent się odbył w mojej (już byłej szkole)...*-*. Narazie jest za mała, ale budują supersale, więc kto wie może za kilka lat...<marzy>jak już Rzeszów będzie metropolią...Umiech
Zapisane
Kisara
Organizator
Użytkownik
*****
Pe: Kobieta
Wiadomoci: 84



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #8 : Czerwca 08, 2009, 23:54:34 »

spokojnie Basiu, to jeszcze tak tylko jutro".
Eee prawdziwe? Czy tak sobie wymyśliłaś?
Zapisane

"Yeah, the world is still sleepin' while I keep on dreaming for me
And their words are just whispers and lies that I'll never believe."
Mangaka
Prowadzący
Nowy użytkownik
*
Pe: Kobieta
Wiadomoci: 20


1. Manguś jest Wielka 2. nie jest? patrz pkt. 1!!!

8520887 Mangaka8D
Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #9 : Czerwca 09, 2009, 19:02:04 »

z Animatsuri ;]
Zapisane

"Dla ciebie jestem ateistą, dla Boga - konstruktywną opozycją"
"Nie dość, że nie ma Boga, to jeszcze spróbuj znaleźć hydraulika w weekend!"
"Po takiej dawce Ryszarda Wagnera chce mi sie napaść na Polskę."
"Nie krytykuj masturbacji! To seks z kimś kogo się kocha!"
Woody Allen
lili
Prowadzący
Nowy użytkownik
*
Pe: Kobieta
Wiadomoci: 38


794695 lili-cymrianka
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #10 : Czerwca 11, 2009, 16:12:10 »

Ale za to jaki utarg maja na nas...
Zapisane

"Shining ray! Find your brand new way
a never ending journey to be together"
"Przestępczość towarzyszy nam od zawsze, więc skoro nie można się jej pozbyć, niech to przynajmniej będzie przestępczość zorganizowana"
                                                Havelock Vetinari
Strony: [1]
Drukuj
Skocz do: